Návrat Darrena Fletchera se blíží

  8

  Sir Alex Ferguson uvedl, že hráč velkých utkání Darren Fletcher se již brzy znovu vrátí na hřiště a bude připraven týmu pomoc v důležitých zápasech závěru sezóny. Zároveň řekl několik slov k sobotnímu střetnutí s Evertonem.


  Motor a klíčová postava záložní řady Manchesteru United chybí svému týmu kvůli působení zákeřného žaludečního viru již měsíc a půl a poslední utkání, do kterého zasáhl, bylo derby s Liverpoolem 6. března. Podle nejnovějších informací už skotský záložník opět trénuje a nabírá fyzickou kondici. Do deseti dnů by měl být navíc opět k dispozici a měl by tedy zasáhnout do závěrečných duelů rozhodující fáze sezóny.


  „Darren Fletcher je v současné době již zpět v tréninku. Měl dobrý týden. Do hry by mohl zasáhnout do deseti dnů. Jeho návrat na hřiště pro nás bude velmi důležitý. Darren během posledních let vyniká v důležitých a těžkých zápasech. Má již dostatek zkušenosti a svědomitosti, aby dělal na hřišti přesně to, co po něm chci. Tohle je jedna z úžasných vlastností, které s sebou do mužstva přináší. Až se vrátí, bude pokračovat přesně tam, kde skončil,“ začal Ferguson.


  I když je tento víkend na návrat Fletchera stále ještě brzy, Sir Alex by naproti tomu již mohl do základní sestavy znovu zařadit mladého pravého obránce Rafaela, který by již měl být připraven hrát. Na druhou stranu tomu má však manažer United starosti o Dimitra Berbatova, který má menší problémy s nataženými třísly.


  „Co se týká zítřka, uvidíme, jak na tom bude,“ uvedl boss Red Devils na adresu nejlepšího střelce Premier League v dosavadním průběhu sezóny.


  V soboru přijede na Old Trafford rozjetý liverpoolský Everton, který se v posledních týdnech dostal do skvělé formy, ovšem o víkendu se bude muset vypořádat s absencí některých svých opor.


  „Na to kolik zranění přibylo Evertonu v posledních týdnech, dokázal tento tým pod vedením Davida Moyse odehrát skvělé zápasy. Musejí se obejít bez Fellainiho, Artety, Cahilla nebo Sahy, ale i přesto dokážou i ve venkovních utkáních uhrávat velmi dobré výsledky. Duely s Evertonem nebyly a nikdy nebudou jednoduché, protože se jedná o taková menší místní derby. Ovšem naše domácí výsledky jsou v této sezóně fantastické a úroveň našich výkonů je skutečně vynikající, takže doufám, že v tom budeme pokračovat i zítra.“


  Další domácí výhra by pochopitelně posunula United opět o malý kousek blíž k ligovému prvenství.


  „Pokud se nám zítra podaří zvítězit, budeme si stále držet minimálně náskok šesti bodů a poté už zbývá odehrát pouze čtyři zápasy. To je způsob, jakým se na to dívám. Bez ohledu na zítřek už mnoho času nezbývá.“


  Závěrem řekl manažer Rudých ďáblů několik vět k obhájci titulu Chelsea, která se dokázala bodově dotáhnout na Arsenal a nyní jí patří druhé místo díky lepšímu skóre.


  „Musíte si uvědomit, kdo je za vámi a neusnout na vavřínech. Musíme si dobře hlídat, jak se vyvíjí situace na pozicích v tabulce za námi. V tomto smyslu budeme v situaci, která nastala, vycházet ze zkušeností z předchozích let a doufejme, že se nám podaří dosáhnout toho, čeho chceme,“ zakončil rozhovor Sir Alex Ferguson, který ví, že ač je titul velmi blízko, stále o něj můžeme přijít.  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – Everton
  Ďalší článokDimitar Berbatov mimo hry!
  Kuba (Marenka MU)
  Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!