28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Návrat Darrena Fletchera se blíží

Sir Alex Ferguson uvedl, že hráč velkých utkání Darren Fletcher se již brzy znovu vrátí na hřiště a bude připraven týmu pomoc v důležitých zápasech závěru sezóny. Zároveň řekl několik slov k sobotnímu střetnutí s Evertonem.


Motor a klíčová postava záložní řady Manchesteru United chybí svému týmu kvůli působení zákeřného žaludečního viru již měsíc a půl a poslední utkání, do kterého zasáhl, bylo derby s Liverpoolem 6. března. Podle nejnovějších informací už skotský záložník opět trénuje a nabírá fyzickou kondici. Do deseti dnů by měl být navíc opět k dispozici a měl by tedy zasáhnout do závěrečných duelů rozhodující fáze sezóny.


„Darren Fletcher je v současné době již zpět v tréninku. Měl dobrý týden. Do hry by mohl zasáhnout do deseti dnů. Jeho návrat na hřiště pro nás bude velmi důležitý. Darren během posledních let vyniká v důležitých a těžkých zápasech. Má již dostatek zkušenosti a svědomitosti, aby dělal na hřišti přesně to, co po něm chci. Tohle je jedna z úžasných vlastností, které s sebou do mužstva přináší. Až se vrátí, bude pokračovat přesně tam, kde skončil,“ začal Ferguson.


I když je tento víkend na návrat Fletchera stále ještě brzy, Sir Alex by naproti tomu již mohl do základní sestavy znovu zařadit mladého pravého obránce Rafaela, který by již měl být připraven hrát. Na druhou stranu tomu má však manažer United starosti o Dimitra Berbatova, který má menší problémy s nataženými třísly.


„Co se týká zítřka, uvidíme, jak na tom bude,“ uvedl boss Red Devils na adresu nejlepšího střelce Premier League v dosavadním průběhu sezóny.


V soboru přijede na Old Trafford rozjetý liverpoolský Everton, který se v posledních týdnech dostal do skvělé formy, ovšem o víkendu se bude muset vypořádat s absencí některých svých opor.


„Na to kolik zranění přibylo Evertonu v posledních týdnech, dokázal tento tým pod vedením Davida Moyse odehrát skvělé zápasy. Musejí se obejít bez Fellainiho, Artety, Cahilla nebo Sahy, ale i přesto dokážou i ve venkovních utkáních uhrávat velmi dobré výsledky. Duely s Evertonem nebyly a nikdy nebudou jednoduché, protože se jedná o taková menší místní derby. Ovšem naše domácí výsledky jsou v této sezóně fantastické a úroveň našich výkonů je skutečně vynikající, takže doufám, že v tom budeme pokračovat i zítra.“


Další domácí výhra by pochopitelně posunula United opět o malý kousek blíž k ligovému prvenství.


„Pokud se nám zítra podaří zvítězit, budeme si stále držet minimálně náskok šesti bodů a poté už zbývá odehrát pouze čtyři zápasy. To je způsob, jakým se na to dívám. Bez ohledu na zítřek už mnoho času nezbývá.“


Závěrem řekl manažer Rudých ďáblů několik vět k obhájci titulu Chelsea, která se dokázala bodově dotáhnout na Arsenal a nyní jí patří druhé místo díky lepšímu skóre.


„Musíte si uvědomit, kdo je za vámi a neusnout na vavřínech. Musíme si dobře hlídat, jak se vyvíjí situace na pozicích v tabulce za námi. V tomto smyslu budeme v situaci, která nastala, vycházet ze zkušeností z předchozích let a doufejme, že se nám podaří dosáhnout toho, čeho chceme,“ zakončil rozhovor Sir Alex Ferguson, který ví, že ač je titul velmi blízko, stále o něj můžeme přijít.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!