FAYC: Manchester United – Chelsea 4:0

23

Hráči Manchesteru United do 18ti let zvítězili v odvetném utkání semifinále FA Youth Cupu nad Chelsea vysoko 4:0 a po celkovém skóre 6:3 postupují do finále, kde se střetnou s Sheffieldem United.

První semifinálové utkání FA Youth Cupu mezi Chelsea a Manchesterem United skončilo vítězstvím londýnského klubu 3:2 a mladíci United tak v dnešním odvetném utkání na Old Trafford museli dotahovat jednobrankové manko.

Už v 2. minutě se domácí United mohli dostat do vedení, když brankář Jamal Blackman špatným odkopem trefil útočníka Williama Keane, od kterého se míč odrazil těsně vedle branky. Mladíci United byli od začátku utkání aktivnější a častěji drželi míč na svých kopačkách, ale v 17. minutě dali dostatek prostoru Rohanu Ince, který pálil naštěstí pro domácí nad.

V 23. minutě Aziz Deen-Conteh skvěle uvolnil slovenského útočníka Milana Lalkoviče a brankář Sam Johnstone musel zasahovat. Na další šanci si muselo 9,142 přihlížejících diváků až do 36. minuty, kdy záložník Ravel Morrison z dálky otestoval pozornost brankáře Blackmana. O dvě minuty později se hráči United dočkali kýžené branky. Gyliano Van Velzen našel centrem volného Paula Pogbu, který přiťukl míč na střelu Ravelu Morrisonovi a ten i s pomocí teče hostujícího obránce překonal brankáře v brance Chelsea – 1:0. O čtyři minuty později už domácí Manchester United vedl o dvě branky. Obránce Sean McGinty skvělým centrem z levé strany našel na zadní tyči Williama Keane, který hlavičkou skóroval – 2:0. V závěru poločasu ještě vystrašil brankáře Johnstone střelou z úhlu obránce Deen-Conteh, anglický brankář ale jeho střelecký pokus vytěsnil nad břevno. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Manchester United.

Tento stav vyhovoval Manchesteru United a do druhého poločasu vstoupili aktivněji hráči hostující Chelsea. Nejprve v 47. minutě se dostal ke střele po rohovém kopu Saville obránce Chelsea Todd Kane, ale mířil velmi nepřesně. To střela Milana Lalkoviče z 50. minuty byla mnohem nebezpečnější a brankář Johnstone ji musel vyrazit na rohový kop. Z tohoto rohového kopu se dostal ke střele opět Lalkovič, tenotkrát ale z voleje pálil nad. V 59. minutě zkoušel štěstí i záložník George Saville, bohužel ani mu nebylo přáno. Na druhé straně pak zahrozil William Keane, jehož nebezpečná střela byla zblokována a dorážející Ryan Tunnicliffe netrefil branku. United pojistili své vedení v 76. minutě.

Střídající Tyler Blackett z levé strany nacentroval přímo na Williama Keane a ten prostřelil hostujícího brankáře v zápase podruhé – 3:0. Poslední šanci Chelsea na vstřelení branky zmařil Milan Lalkovič, který nedokázal dopravit míč do sítě poté, co rozhodčí utkání David Webb nepochopitelně neodpískal faul Daniela Pappoe na brankáře Johnstone. Konečnou podobu výsledku dal William Keane. V 87. minutě byl faulován v pokutovém území brankářem Blackmanem a následnou nařízenou penaltu bez problémů proměnil – 4:0.

Mladíci Manchesteru United tak porazili v odvetném utkání semifinále FA Youth Cupu Chelsea 4:0 a po celkovém skóre 6:3 postoupili do finále. Tam se střetnou se Sheffieldem United. Finále se bude hrát na dva zápasy.