Review: Newcastle – Manchester United

36

Manchester United remizoval v dohrávce 33. kola Premier League s Newcastelem na jeho hřišti 0:0 a v boji o ligový titul přišel o dva body.

Manažer Manchesteru United oproti minulému utkání proti Manchesteru City v semifinále FA Cupu udělal několik změn v základní sestavě. Rio Ferdinanda v obraně nahradil Chris Smalling, po dlouhé době jsme mohli vidět v základní sestavě také Andersona, po odpočinku se vrátil také Ryan Giggs a nastoupit mohl už i Wayne Rooney, který si odpykal dvouzápasový trest.

Už v 2. minutě utkání se hostující Rudí ďáblové dostali do velké šance – Wayne Rooney pronikl po levé straně, přihrál před branku Javieru Hernandézovi, který ale v těsné blízkosti před brankářem Timem Krulem nedokázal holandského brankáře překonat. V 6. minutě mohl dostat domácí do vedení Shola Ameobi, ale střílel už v těžké pozici z velkého úhlu. Newcastle následně hráče United zaltačil a vynutil si sérii několika rohových kopů, kdy se do šancí dostali postupně Lovenkrands a Tioté, který pálil z dálky přímo do rukavic Edwina Van der Sara. V 17. minutě zkoušel štěstí Javier Hernandéz, bohužel pro United minul tři tyče domácí branky.

O dvě minuty později přišla pravděpodobně největší šance Manchesteru v utkání. Wayne Rooney si obhodil ležícího obránce a v tváří tvář brankáři Krulovi selhal a přestřelil. V 29. minutě se Nani po svém průniku pokoušel vymodlit penaltu u rozhodčího Lee Proberta, který ale zůstal v klidu. Portugalský hráč navíc mohl bez problémů dostat žlutou kartu za simulování. Na druhé straně se po půl hodině hry neujala ani střela Jonáse, která skončila vedle. V závěru poločasu mohl otevřít skóre dánský útočník Peter Lovenkrands, který po dlouhém centru z pravé strany osamocený hlavičkoval nepřesně. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu, kdy domácí ale byli lepším týmem.

Do druhého poločasu vstoupili hráči United mnohem aktivněji než v prvním poločase. V 51. minutě centroval Luis Nani a Ryan Giggs nezvykle hlavou mířil pouze do náruče připraveného brankáře Krula. V 58. minutě přišel první sporný moment utkání. Lovenkrands v pokutovém území po kontaktu s Andersonem upadl, ale rozhodčí Probert ani tentokrát penaltu neodpískal, což velmi pobouřilo domácí hráče i fanoušky. V 69. minutě měl na kopačce úvodní branku utkání Ryan Giggs, ale v obrovské šanci selhal. Po přihrávce Evry z levé strany pálil těsně vedle levé tyče domácí branky. V 72. minutě zase na druhé straně po dlouhém nákopu brankáře Krula pálil z otočky střídající Stephen Ireland a i on pár čísel minul.

V 78. minutě zahrál Ryan Giggs nakrátko rohový kop, míč se dostal k Nanimu, který střelou pravačkou o pár decimetrů minul pravou tyč. Neujala se ani Rooneyho střela z dálky o pár sekund později. V 88. minutě mohl rozhodnout Giggs po přihrávce O’Shea, bohužel za hranicí pokutového bodu netrefil míč ideálně. To už byl na hřišti i útočník United Michael Owen, kterého domácí fanoušci při vstupu na trávník a následném každém doteku s míčem odměnili pískotem. V nastaveném čase přišel ještě jeden sporný okamžik. Javier Hernandéz po přihrávce Giggse a následném kontaktu s Dannym Simpsonem upadl v pokutovém území domácích, ale místo pokutového kopu udělil rozhodčí žlutou kartu za simulování pro mexického útočníka. Pravděpodobně poprávu.

Zápas tak skončil bezbrankovou remízou a United tak ztratili dva body v boji o ligový titul.