30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Hráči Manchesteru United v PFA Team of the Year

Čtyři hráči Manchesteru United se dostali do Nejlepšího týmu Premier League za letošní sezonu podle PFA. V jednotlivých oceněních ale neuspěli.


Včera byl na slavnostním galavečeru vyhlášen nejlepší hráč Premier League za letošní sezonu podle Hráčské fotbalové asociace (PFA Player of the Year) a nejlepší mladý hráč Premier League za tuto sezonu podle PFA (PFA Young Player of the Year). V hlavní kategorii byl z kádru Manchesteru United nominován i srbský obránce Nemanja Vidič, ale cenu si nakonec odnesl záložník Tottenhamu Gareth Bale. Cenu PFA Young Player of the Year si pak odnesl záložník Arsenalu Jack Wilshere. V této kategorii Manchester United reprezentovali Nani a Javier Hernandéz.Hráčská fotbalová asociace (PFA – Professional Footballers‘ Association) také vyhlásila Premier League Team of the Year, kde kralovali především hráči Manchesteru United a Arsenalu. Do týmu roku se dostali celkem čtyři hráči z Manchesteru United – brankář Edwin Van der Sar, obránce Nemanja Vidič, záložník Nani a útočník Dimitar Berbatov.


Edwin Van der Sar v sezoně ukázal, že i ve svých 40ti letech je skvělým brankářem. Holandský brankář má velkou zásluhu na tom, že Manchester United je ve hře ještě o dvě trofeje. Brankář se do týmu PFA dostal potřetí za poslední čtyři roky. Škoda, že po sezoně v United skončí.


Nemanja Vidič sice minulý rok v týmu PFA chyběl, ale letos se vrací už počtvrté za své působení na Britských ostrovech. Nemanja Vidič hraje v této sezoně v úžasné formě a je základním stavebním kamenem obrany United. Není divu, že mu manažer Sir Alex Ferguson svěřil kapitánskou pásku.


Nani v této sezoně potvrdil, že patří mezi nejlepší záložníky v Anglii a konečně vystoupil ze stínu Cristiana Ronalda. Nani se stal v této sezoně tahounem Manchesteru United, co se týče přihrávek i vstřelených branek. Nani se dostal poprvé va své kariéře do týmu PFA.


Dimitar Berbatov v této sezoně střelecky ožil a momentálně je nejlepším střelcem Premier League s 21 trefami. V probíhajícím ročníku Premier League navíc bulharský útočník už třikrát vstřelil hattrick. Berbatov se dostal do týmu PFA poprvé od roku 2007.


PFA Team of the Year:Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!