25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Sir Alex Ferguson k zápasu se City

Sir Alex Ferguson se vyjádřil k prohranému semifinále s Manchesterem City, které jeho svěřenci prohráli díky jedinému gólu, který vstřelil Yaya Touré.


Rudí ďáblové nepostoupili do vysněného finále FA Cupu, když ve Wembley podlehli v semifinálovém derby Citizens 1:0. V závěru zápasu se museli obejít bez vyloučeného Paula Scholese a v deseti mužích na hřišti se už v závěrečných pětadvaceti minutách na odpověď nezmohli.


Sir Alex Ferguson řekl, že jeho tým doplatil na špatný začátek ve druhém poločase, kdy hráči Red Devils zanedbali své povinnosti, díky čemuž se dostali pod tlak a inkasovali gól. Zároveň již vyhlíží náročný výjezd do Newcastlu, kde bude Manchester United usilovat o zisk další tří důležitých bodů v zápase s Magpies.


„Jediné co nás teď musí zajímat, je úterní utkání proti Newcastlu. Musíme se vzpamatovat z dnešní porážky a připravit se na úterý. Nezáleží ani tak na tom, kdy hrajeme, ale důležité je zapomenout na dnešek a v úterý se znovu vrátit na vítěznou vlnu,“ začal boss Red Devils.


„Prvních patnáct minut prvního poločasu nás stálo celý zápas. Nedbalý výkop Edwina (van der Sara), měl za následek ztrátu míče Carricka, který jej neudržel, a následně jsme dostali gól. Od té chvíle už soupeř pouze bránil, kromě několika málo protiútoků, které měl. Je to zklamání, protože jsme se mohli už v prvním poločase, kdy jsme byli lepším týmem, ujmout vedení a zápas by se pak zřejmě vyvíjel jinak.“


„První šance, do které se dostal Berbatov ale nevyužil ji, skvěle vychytal brankář, ovšem druhou možnost, kdy se ocitl před prázdnou bránou, měl proměnit v gól. V tu chvíli jsem si říkal, že kdo dá první gól, vyhraje celý zápas. Myslím si, že hřiště neumožňovalo rychlou hru. Je to dobré hřiště, nicméně je velmi pomalé a my máme rádi rychlá hřiště a proto povrch možná také vyhovoval o trochu více City než nám.“


Červená karta na zápas téměř neměla vliv. Myslím si dokonce, že jsme následně hráli lépe. Po vyloučení jsme hráli velmi dobře.“


„Co se týče Paula, takovéto zákroky jsme od něho během jeho kariéry viděli několikrát. Měl neuvěřitelné chvíle a je to skvělý hráč, jeden největších, co kdy hráli za tento klub. Ale on někdy kazí dojem ze své hry těmito momenty, kdy se nechá vyloučit a dnes to nebylo jiné. Dnes to pro něho možná bylo trochu nešťastné, protože v souboji o míč došlo k jeho odrazu, on jej netrefil a místo toho narazil do soupeřova stehna,“ zakončil Sir Alex Ferguson zastáním se Paula Scholese.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!