05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rozhovor: Scholes je plně soustředěný

Po návratu z trestu po 10 žlutých kartách, Paul Scholes říká pro United Review, že je připraven dát všechno do jeho hlavního cíle – vyhrát svůj 10. ligový titul …


Jak hodnotíš momentální formu Wayna Rooneyho – je to perfektní odpověď pro lidi, kteří ho tuto sezónu kritizovali?

Wayne měl pravděpodobně od mistrovství světa horší formu. Zdá se však, že lidé z něj zbytečně udělali obětního beránka, a to rozhodně není správné, protože v týmu Anglie bylo dalších 20 hráčů. Ale Wayne na West Hamu ukázal, proč za nás každý týden hraje – ukázal, čeho je doopravdy schopný, a jeho výkon nám vyhrál zápas.


Ryan Giggs rovněž ukázal, že stále může hrát skvělého křídelníka …

Ryan hraje senzačně na jakémkoliv postu. Může nastoupit jako ofenzivní záložník, středový záložník, levé křídlo, levý obránce, … kdekoliv. Jediný post, na kterém jsem ho ještě neviděl hrát, je brankář. Ale jsem si jistý, že to by dokázal taky!


Je Manchester City, váš sobotní soupeř v FA Cupu, stále ve hře o titul?

Ano, mělo by se říct, že City jsou určitou hrozbou. Jsou sice 10 bodů za námi, ale stačí několik nepovedených utkání a jsou zpět v boji. Stále se v tabulce nacházejí kolem Chelsea a Arsenalu, takže si nemyslím, že je můžeme odepisovat.


Vaši pronásledovatelé stále čekají na to, že v dubnu a květnu ztratíme nějaké body, aby toho mohli využít. Jenže často se dostáváme do nejvyšší formy právě v tomto období …

V minulosti se nám toto dařilo skvěle, a doufejme, že to můžeme v této sezóně zopakovat. Myslím si, že začátek dubna je hodně o tom, jak dokážeme zabojovat o trofeje. Momentálně jsme ve velmi dobré pozici a zbývá nám jen úspěšně dokončit práci zejména v lize, a uvidíme, co se poté stane v pohárech.


Jaké byly tvoje vzpomínky na hraní s Markem Hughesem, který mimochodem byl chvíli manažerem Manchesteru City, když ses poprvé dostal do týmu United?

Bylo to jeden z těch top hráčů, a samozřejmě jsem z něj měl určitý respekt, když jsem poprvé nastoupil za první tým. To samé představovali Bryan Robson nebo Steve Bruce. Mark Hughes byl opravdu legenda. Byl téměř všude – v Barceloně, Bayernu Mnichov a znovu zpět v United, kde vyhrával trofeje. Navíc to byl jeden z hrdinů mého mládí, když jsem sledoval fotbal. Moc utkání jsem společně s ním neodehrál, ale i trénování s ním bylo pro mě skvělé.


Vyhrál jsi už 9 titulů – který z nich ti přinesl nejvíce radosti a proč?

Všechny tituly mi přinesly radost, a já si prostě nemyslím, že se z nich dá jeden vyzdvihovat. Ten první, ten poslední, ten příští … všechny jsou něčím speciální. Ale sezóna 2002/03 byla pravděpodobně mojí nejlepší, protože jsem v ní dokázal vstřelit 20 branek ve všech soutěžích. Hrál jsem spoustu utkání s Ruudem [van Nistelrooy], který byl vepředu, a opravdu jsem si to užil.


Příští sobotu budeme hrát ve Wembley semifinále FA Cupu proti City. Je v týmu cítit veliké vzrušení?

Ano, to je samozřejmé. Bude to obrovské utkání a myslím, že vzrušení se týká celého Manchesteru. Manchester derby ve Wembley je něco, na co se opravdu těšíme, a já se jen modlím, abychom z tohoto zápasu uhráli nějaký dobrý výsledek. Byl jsem doslova bombardován žádostmi o vstupenky, měl jsem jich spoustu. Já jen doufám, že budou mít všichni radost!


Rozhodně uděláš všem radost, když proti City skóruješ, jak se ti to povedlo vloni v dubnu …

Jo, to by bylo pěkné! (směje se)


Otázka od fanouška: Byl ses v této sezóně podívat na Oldham Athletic? (Jake Prendergast)

Ano, vzal jsem svého syna na Boundary Park už několikrát, a oni mají opravdu dobrý tým. Nemají sice mnoho finančních prostředků, ale myslím si, že správce klubu [Paul Dickov] odvedl skvělou práci. V poslední době se jim velice daří. Doufám, že budou mít dobrý konec sezóny.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!