05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rooney si užívá fotbal ve své navrácené formě

Rooney věří, že mu dosavadní forma vydrží až do konce sezóny a bude tak schopen svému týmu, jemuž se stále více přibližuje uskutečnění snu o zopakování senzačního The Treble z roku 1999, pomoci vyhrávat i ve zbývajících  zápasech.


Wayne Rooney by mohl tuto sezónu rozdělit na dvě poloviny. Na jejím začátku dostal sebe i své blízké velmi nezodpovědným přístupem do velice nepříjemné situace a zažil pravděpodobně nejhorší období svého života. Po vánočních svátcích a Novém roce, však bylo téměř vše zapomenuto a Rooney dostal druhou šanci, kterou pro zatím využívá na výbornou.


Mezi  jeho nedávné úspěšné chvíle patří bezesporu Waynovi skvělé výkony v posledním dvojzápase v Champions League.  Odehrál fantastická utkání v obou čtvrtfinálových duelech s Chelsea a měl velký podíl na postupu United do semifinále Ligy mistrů. Ještě před tím svým již pátým hattrickem v dresu Rudých ďáblů otočil ligový zápas s West Hamem United, když Red Devils prohrávali už 2:0 – duel nakonec skončil výhrou Manchesteru 2:4.


Zkrátka Rooney se vrátil do starých kolejí a stal se oporou a klíčovým hráčem, který opět střílí góly, ale hlavně bojuje pro tým jako lev. Sám Wayne si navíc libuje v tom, že hraje jakéhosi staženého útočníka a na hřišti má tak neomezenou volnost, která mu umožňuje ukázat všechny jeho fotbalové schopnosti v plné kráse.


„Más ze své současné formy opravdu velikou radost. Jak asi každý dobře ví, tahle sezóna pro mě není vůbec jednoduchá, ale od přelomu roku jsem se svou hrou a formou vážně spokojen. Znovu mi to tam začalo také padat. V týmu nyní nastupuji na různých postech a fotbal si skutečně užívám. Když dostanu míč, dostanu s ním i velkou volnost a mám pocit, že z této pozice mohu dirigovat hru.“


Rooney se už na Mistrovství světa v JAR 2010 potýkal s výrazným poklesem formy. Média nafukovala neúspěch Angličanů a vinu svalovala právě na jeho hlavu. Na povrch poté vystoupila šokující aféra s prostitutkou a z hrdiny Rooneyho, který byl vzorem pro mnoho mladých lidí, se náhle stal rebel a naprosto nezodpovědný člověk, který všechny zklamal, ale nejvíc asi sám sebe. K tomu všemu Wayne pod tlakem a plný frustrace vyhlásil, že by chtěl opustit Old Trafford a odejít z Anglie.  Kdo by čekal, že věci mohou dojít takhle daleko a během chvíle otočit o 180°. Sáhl si na úplné dno.


Nicméně celá situace se postupem času uklidnila a vše nakonec dopadlo relativně dobře. Anglický útočník se nakonec rozhodl prodloužit s Manchesterem United smlouvu, a však za cenu výrazného zvýšení svého týdenního platu. Média ovšem i nadále měla o čem psát a nedala mu na chvíli vydechnout. Rooneymu se totiž dlouhou dobu střelecky trápil a nedařilo se mu vstřelit gól ze hry.


Na přelomu roku, ale už bulvární tisk prakticky neměl, čím by anglického útočníka vyvedl z míry. Wayne se postupně vrátil do formy, začal znovu střílet důležité góly a stal se opět důležitým členem týmu. V tuto chvíli už o Rooneyho střelecké a herní pohodě nemůže být sporu. Na hřišti patří k nejlepším hráčům a je znovu jedním z tahounů United .


Posledním zaváháním hráče s číslem deset na zádech bylo, že po třetím gólu v zápase s West Hamem, který vstřelil z penalty, řekl několik vulgárních slov do přenosné kamery, který byla v tu chvíli hned vedle brány Hammers, v rámci oslavy gólu. Jeho výrazy obletěly svět, on se za ně omluvil, ale FA i přes to úřadovala a udělila Waynovi za jeho nevhodný komentář trest v podobě distance ve dvou zápasech. Ten Rooney nakonec přijal a nese za něj plnou odpovědnost.


První část už si odbyl během střetnutí United s Fulhamem. Ta druhá ho čeká v sobotu, kdy hraje Manchester United semifinále FA Cupu ve Wembley proti svému městskému rivalovi Manchesteru City, ve kterém se anglický forward rovněž neobjeví.


„V první chvíli jsem si neuvědomil, co jsem udělal.  Byly to prostě emoce. Byla to úleva po vstřelení třetího gólu, kterým jsme otočili zápas a dostali se zpátky do hry. Jakmile mi došlo, co jsem udělal, hned po utkání jsem se za svou reakci omlouval a snažil se celou situaci vysvětlit, jak jen to šlo.“


„Samozřejmě že to bylo z mojí strany špatné a hloupé a neměl jsem něco takového dělat, ale už jsem byl potrestán a trest jsem přijal a my zkrátka musíme jít dál. Doufám, že kluci dokážou v sobotu obejít beze mě a dostanou se do finále FA Cupu.“ zakončil Rooney, který bude v sobotu sedět pouze na tribuně Wembley.

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!