01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Mediálny servis Devilpage: 14.04.2011

Prínášam Vám najnovší súhrn čerstvých informácií z diania na Old Trafford, v rámci pravidelného mediálneho servisu stránky Devilpage.


Legenda červených diablov Ryan Giggs pochválil mexického útočníka Javiera Hernandeza a prirovnal jeho štýl hry k bývalej hviezde United Ole Gunnarovi Solskjaerovi. Talentovaný Chicharito vo svojej premiérovej sezóne na Old Trafford zaznamenal už 18 gólov a zo základnej jedenástky Manchestru United vytlačil bulharského kanoniera Dimitara Berbatova. Dokonca bol podľa asociácie PFA nominovaný za najlepšieho mladého hráča roka.


„Javier sa predviedol už v predsezónnej príprave, kedy dal niekoľko krásnych gólov. Je to rodený strelec podobne ako Ole Gunnar Solskjaer. Chce dávať dôležité góly a pomôcť tak celému tímu. Jeho hra má pre nás veľký vplyv, pretože obrancovia ho musia neustále sledovať a strážiť, práve to dáva väčší priestor Waynovi, ktorý potom podáva výkony ako proti Chelsea. Chico je pre nás veľmi dôležitý, rovnako ako aj jeho góly. Pre obranu súpera predstavuje neustálu hrozbu, ale on je vždy v správnom čase na správnom mieste, podobne ako Ole. Manažér má dokonalý čuch na mladých hráčov, ktorým potom pomáha v ich futbalovom aj osobnom vývoji. Chicharito má pred sebou skvelú budúcnosť,“ dodal famózny Ryan Giggs.

Hviezda Manchestru United Wayne Rooney si myslí, že jeho legendárny spoluhráč Ryan Giggs by mal dostať šľachtický titul Sir. Ryan aj vo svojich 37 rokoch podáva famózne výkony a hrá futbal na tej najvyššej úrovni. O všetkom sa mohli presvedčiť futbaloví fanúšikovia v dvoch štvrťfinálových stretnutiach Ligy majstrov, kde aj vďaka jeho výkonom porazil Manchester United londýnsku Chelsea.


„Jeho kariéra to je niečo neuveriteľné, pretože dosiahol mnoho úspechov a pre Manchester United urobil strašne veľa. Všetci mladí hráči si môžu od neho brať príklad a pre mňa je to niečo úžasné, že s ním môžem hrať. Určite by si zaslúžil britský šľachtický titul Sir,“ povedal Wazza, ktorý sa tiež tiež vyjadril k forme celého tímu: „Som veľmi spokojný, že sa dostávam do svojej optimálnej formy a strieľam góly. Futbal si znova naplno užívam, lebo na ihrisku mám iné úlohy. Teraz som podhrotový hráč a často mám loptu na svojich kopačkách. Z celého nášho tímu vyžaruje obrovská pohoda a sebadôvera. Ideme však pozorne od zápasu k zápasu a vynasnažíme sa dosiahnuť možné maximum,“ zakončil Wayne Rooney.

Francúzsky bek červených diablov Patrice Evra priznal, že v minulej sezóne bol blízko k prestupu z Manchestru United, ale manažér Sir Alex Ferguson jeho odchod vylúčil a všetky prestupové rozhovory zamietol. „Minulý rok som mal šancu prestúpiť do Interu Miláno, alebo Realu Madrid. S Interom Miláno sa dokonca začali vážne rozhovory, ale vedenie Manchestru United na čele s manažérom Sirom Alexom ma nechceli za žiadnu cenu predať. Následne som podpísal nový 4-ročný kontrakt s červenými diablami, takže každý klub, ktorý bude mať o mňa záujem musí najskôr zavítať do kancelárie Sira Alexa Fergusona a osobne sa s ním o všetkom porozprávať,“ povedal Patrice Evra, ktorý prišiel do Manchestru United v roku 2006 z AS Monako.

Pilier obrany a kapitán tímu z Old Trafford Nemanja Vidic chváli mladého Chrisa Smallinga, ktorý prežíva v United svoju prvú a veľmi vydarenú sezónu. Mladý obranca prišiel minulý rok z Fulhamu a nikto asi nečakal, že Chris dostane toľko herných príležitostí. Pri častých zraneniach Ria Ferdinanda zastúpil jeho miesto v obrane práve talentovaný Smallling a všetkých fanúšikov červených diablov presvedčil o svojich nesmiernych futbalových kvalitách. Ešte len 21-ročný obranca nastúpil v 13 ligových zápasoch a zasiahol aj do zápasov Ligy majstrov, kde potvrdil svoj obrovský potenciál.


„Chrisovi sa tu darí veľmi dobre. V zápasoch, ktoré odohral neurobil takmer žiadne chyby, ale naopak ukázal svoj talent. Všetkých nás presvedčil o tom, aký je talentovaný hráč a do tímu rýchlo zapadol. Táto sezóna sa mu vydarila a myslím si, že má pred sebou veľmi veľkú budúcnosť. Stále má len 21 rokov a zápasy, ktoré za tento klub odohral mu dodali obrovské množstvo cenných skúseností,“ vyzdvihol svojho mladého spoluhráča z obrany kapitán Nemanja Vidic.

Skúsený obranca diablov Rio Ferdinand pochválil svojich spoluhráčov Park Ji-Sunga a Chicharita a vyzdihol ich herné kvality, ktoré predviedli aj v odvetnom zápase proti Chelsea na Old Trafford. Obaja spomínaní hráči sa strelecky proti „The Blues“ presadili a to znamenalo definitívny koniec Chelsea v pohárovej Európe. „Javier je neskutočný. Hral som proti mnohým útočníkom, ale to čo predvádza on vo svojich 22 rokoch sa niektorí útočníci učia, keď majú 27, či 28 rokov. Odkedy prišiel do nášho klubu každý deň dostáva mnoho dopisov od fanúšikov z celého sveta. Neustále mu chodí nová pošta a ľudia mu v nej želajú veľa šťastia, zdravia a gólov. Niektorí ľudia porovnávajú jeho lacný nákup s prestupmi hráčov ako Edin Džeko, alebo Fernando Torres. Nezáleží vôbec na tom, koľko Javier stál, ale predovšetkým na tom, akú fantastickú prácu odvádza odkedy do United prišiel. Svoju prácu si robí dokonale a každý deň na sebe tvrdo pracuje,“ povedal Rio.


„Všetci chlapci v šatni sa niekedy smejú na Parkovi a v správnej miere si z neho radi uťahujú. Nikto z nás nechápe z kadiaľ naberá také množstvo energie a preto sa ho všetci pýtame, aký má doma jedálny lístok. Samozrejme nám to nechce prezradiť, ale určite musí mať nejaký špeciálny druh diety, pretože jeho fyzická výdrž je fenomenálna. Všetci sme spoločne šťastní, že môžeme mať v našom tíme bojovníka ako je Park,“ dodal skúsený pilier obrany červených diablov.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!