Sir Alex Ferguson po zápase LM

Vysnívanú Ligu majstrov nevyhrá Roman Abramovič a jeho Chelsea ani túto sezónu, pretože červení diabli na domácom štadióne Old Trafford v „bitke o Anglicko“ vyhrali odvetný zápas 2:1 a po víťazstve 1:0 na Stamford Bridge sa radujú zo zaslúženého postupu do semi-finále tejto prestížnej súťaže!

Manchester United predviedol doma veľmi kvalitný a koncentrovaný výkon. Obrana diablov pracovala na výbornú a aktivita oboch tímov sa v prvom polčase preniesla z jednej strany na druhú. Záloha domáceho tímu na čele s výborným Michaelom Carrickom a neskutočným bojovníkom Park Ji-Sungom neumožnili hrať Chelsea svoju hru a len miestami umožnili The Blues vyvinúť väčší tlak. Ofenzíva útoku podporená famózne hrajúcim Nanim a legendárnym Ryanom Giggsom netrpezlivo čakala na svoju šancu zaútočiť, pretože na hrote operoval nebezpečný Javier Hernandez. Hádam celé ihrisko obehal neúnavný Wayne Rooney, ktorý podal brilantný výkon. Pomáhal v útoku, v obrane a s jeho pokrytím to mala obrana Chelsea neskutožne zložité. V tomto zápase podali hráči Manchestru United výborný výkon a skvelá forma celého tímu podľa slov manažéra Sira Alexa Fergusona prišla v tej najlepšom čase.

„Myslím si, že sme chytili našu dobrú formu. Nepochybujem o tom, lebo druhý polčas vo West Hame a výkony proti Chelsea to len potvrdzujú. Je to vynikajúci pocit pre nás všetkých a hráči si túto výhru užívajú. Radujú sa z tejto výhry a celkového postupu, ktorí si zaslúžili. Celý tím naberá na obrátkach a to je výborné, pretože nás v sobotu čaká zápas proti Manchestru City. Všetci sú odhodlaní hrať každý jeden zápas a pre mňa je veľký bonus, že všetci moji hráči sú už v úplnom poriadku,“ povedal Sir Alex.

„Dnes sme hrali proti veľmi, veľmi dobrému tímu. Svoju časť zápasu odohrali fantasticky, ale v druhom polčase hrali už s 10 hráčmi a potom sa úplne vytratili. Mali svoje šance, ale my sme túto noc boli lepším tímom. Naši hráči odohrali fantastický zápas. Park Ji-Sung opäť potvrdil, že dokáže dávať góly vo velmi dôležitých zápasoch a spolu s Chicharitom boli úžasní. Wayne odohral svoje maximum a urobil kus dobrej práce. Miluje túto pozíciu, pretože mu dodáva veľa voľnosti. Už som to povedal viackrát, Ryan Giggs je jednoducho neuveriteľný. Je to jedinečná osobnosť a jedinečný hráč. Bol prakticky vo všetkých góloch v oboch zápasoch. Jeho skúsenosti boli rozhodujúce. Hrať takto v 37. rokoch, to je obdivuhodné, ale obrovskú poklonu si zaslúži celé mužstvo,“ dodal spokojný manažér červených diablov.