05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

HODNOTENIE: Manchester United – Chelsea Londýn

Po včerajšom bojovnom výkone naši hráči nepripustili žiadne prekvapenie a nad súperom z hlavného mesta vyhrali 2:1. Chelsea tak opäť nedokázala vyhrať Ligu Majstrov a United sa dostali už do semifinále.


Edwin van der Sar – 7 – Včera nemal až tak veľmi veľa práce, ale istota z neho doslova vyžarovala. Bol oporou pri strele Lamparda, iných hráčov Chelsea aj pri rozohrávke. (Ne)brankárske vychytanie Nicolasa Anelku mimo pokutového územia bola len čerešnička na torte.


John O´Shea – 7 – Veľmi sympatický výkon. Vzadu si ubránil svoje, často aj pomáhal Vidičovi keď Rio nemohol a vpredu toho tiež dosť odmakal. Určite by sme sa ho nemali zbavovať, lebo klubu ešte má čo ponúknuť.Rio Ferdinand – „Jednonohý stopér“. Tak ho nazval Marcel Merčiak a mal aj pravdu. Ešte v polke prvého polčasu si poranil pravú nohu a nevedno prečo ho Sir Alex nestriedal a Rio tak musel odohrať celý zápas. Šprintovať nemohol, nahrával len jednou nohou a ani výskok na hlavičky nemal 100%-tný. Nehodnotený


Nemanja Vidič (C) – 8,5 – Toto bola naša obrana! Byť stopérom a hrať proti Chelsea musí byť náročne a nie to ešte aj hrať za dvoch stopérov. To však robil Nemanja. Síce neoplýva veľkou rýchlosťou včera ani jeden súboj nevypustil, vždy súpera ponaháňal, ale s gólom už nič nenarobil…Tam zlyhal niekto iný…


Patrice Evra – 6 – Tam zlyhal Patrice. Pri pase na Drogbu úplne nepochopiteľne ostal stáť na mieste a Drogba si mohol v kľude spracovať, zamávať fanynkám a dať gól. Snaha Vidiča a Sara bola úplne zbytočná. Inak bolo však vidieť zlepšenie oproti minulým zápasom. Nebyť toho gólu dostal by 7.


Luis Nani – 7,5 – Dnes veľmi pekný výkon. Skoro vôbec nesóloval, často nahrával a to bol základ úspechu. Často si menil s Parkom pozície a tým privádzal obranu Chelsea k zúfalstvu. Nehovoriac o tom že tam pobehoval aj Giggs 🙂 Približne 20 minút do konca bol striedaný Valenciom.


Michael Carrick – 8,5 – Dnes to bol snáď najlepší výkon posledných 3 sezón. Nie je to síce starý Carrick, ktorý podporoval hlavne útok, ale dneska bol vážne úžasný. Pokazil asi len 2 alebo 3 prihrávky, skvele odoberal lopty, darilo sa mu aj určovať tempo hry. Voči jeho výkonu nemám výhrady. Stačí keby si ich len udrží.


Ryan Giggs – 8,5 – Dva zápasy = tri asistencie. Čo viac povedať? Dnes veľmi dobrý výkon, podporoval hlavne útok a jeho dnešné dve asistencie nemali chybu. Často pobehoval aj po krídle a bolo vidno, že Chelsea si s ním nevedela moc poradiť. Dúfajme, že bude hrať v United aspoň do takého veku ako VDS


Park Ji Sung – 9 – Pýtate sa prečo? Pretože bol najlepší z oboch tímov. Behal po celom ihrisku, bojoval, podporoval útok aj obranu, ani jeden súboj nevypustil, často zaskakoval za Evru atď. Park je hráč do veľkých zápasov a dnešok to len a len potvrdil. Jeden z nalepších kaufov Sira Alexa.


Chicharito – 7,5 – Prvý gól mu neuznali, druhý už museli. K Javierovi už nemám ani čo povedať. Stále napádal obranu, spolupráca s Waynom bola slušná, skvele si nabiehal z čoho pramenil aj jeho gól.


Wayne Rooney – 8 – Starý dobrý Roo. Dnes podal (ako celý tím) veľmi dobrý výkon a časy, kde nič nehral sú dúfam už nadobro preč. Podobne ako Park aj Wayne lietal po celom ihrisku a nedal vydýchnuť nikomu od Alexa až po Torresa.


Hráč, ktorý striedal:


Luis Antonio Valencia – 6,5 Prišiel namiesto Naniho asi na polku druhého polčasu a viedol si slušne. Povedal by som, že to bol taký jeho štandard.


ROZHODCA:

Olegario Benquerenca – 8 – Sympatický výkon. Snažil sa pískať rovinu a to sa mu aj podarilo. Tvrdšie zákroky trestal a neváhal sa vytiahnuť karty. Jednou jeho chybou bolo asi neudelenie žltej karty Giggsovi a druhou asi veľmi prísne vylúčenie Ramiresa.


Muž zápasu: Park Ji Sung


Hodnotenie tímu ako celku: 9


Gól zápasu: Gól Parka len pár sekúnd po tom, ako vyrovnal Drogba.


Najväčšia šanca zápasu: Neuznaný gól Chicharita. Rozhodca síce ofsajd správne posúdil, ale keby Javier bol len o 30 cm ďalej od súperovej brány mohlo byť rozhodnuté už skôr


Zákrok zápasu: Edwinove vylapanie Anelku. Tento zákrok mi takmer privodil infarkt, ale potom som tam zbadal veľkú podobnosť so zákrokom Johna O´Shea proti Tottenhamu


Moment zápasu: Prvý gól. Bol to gól do šatne a naši hráči tým jasne ukázali hráčom súpera, že tentokrát Old Trafford nevykradnú


Kontroverzia zápasu: Vylúčenie Ramiresa. Rozhodol rozhodca správne alebo nie?


Námet k diskusii: Manchester zdolal svoju nočnú moru a teraz ho čaká pravdepodobne Schalke 04, ktoré vyzerá byť prijateľnejšie ako spomínaná Chelsea. Žeby sme putovali až do Wembley? 🙂


HODNOTENIE JE SUBJEKTÍVNY NÁZOR AUTORA!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!