05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Sir Alex Ferguson před utkáním s Chelsea

Sir Alex Ferguson věří, že Chelsea má výhodu oproti jiným evropským týmům, jelikož už dobře zná Old Trafford.


Svěřenci Carla Ancelottiho v minulé sezoně dokázali na Old Trafford v Premier League zvítězit a Manchester United si je tak dobře vědom hrozby londýnského klubu.


„Když zde hraje anglický klub, je to jiné, než když přijede jiný evropský tým. Ačkoliv, AC Milán a Juventus Turín zde za poslední roky několikrát hráli. Ale Chelsea zde hraje každý rok. Už jsou dobře seznámení se stadionem, s velikostí hřiště, s kvalitou trávníku. Všechny tyto věci hrají Chelsea oproti ostatním evropským týmům do karet. Uvidíme, bude to velmi zajímavé utkání,“ řekl Sir Alex Ferguson na předzápasové tiskové konferenci.


Po příchodu majitele Romana Abramoviče do Chelsea je londýnský klub posedlý touhou vyhrát Ligu mistrů, což podle Sira Alexe Fergusona může být nezdravá věc. The Blues byli v Lize mistrů nejblíže vysněné trofeji v roce 2008, když vypadli až ve finále na pokutové kopy právě s Manchesterem United.


„Vypadá to, že Liga mistrů je pro ně posedlost a právě i kvůli tomu přivedli Fernanda Torrese. Majitel Roman Abramovič chce v tomto ohledu bezesporu uspět. Několikrát to měli dobře rozehrané, ale vyhrát tuto soutěž je velmi obtížné. Jsou tady nejlepší kluby. Momentálně můžete vidět formu Barcelony a ta je fantastická.“


„Dokážete si představit semifinále mezi Barcelonou a Realem Madrid? Není tomu daleko. Můžete být posedlí vyhrát tuto soutěž, ale to vás může trochu oslabit. Taky jsem byl tímto několikrát posedlý, zvláště když jsem prohrál několik semifinále. Tehdy si říkáte, že to prostě nikdy nevyjde. Když jsme to dokázali v Barceloně (v roce 1999 proti Bayernu Mnichov, pozn. autora), byl to úžasný pocit a spadl nám obrovský kámen ze srdce. Rozumím touze Chelsea, ale neznamená to, že my po tom toužíme o méně. Zítra se budeme snažit ze všech sil, abychom zvítězili.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!