FAYC: Chelsea – Manchester United 3:2

19

Mladíci Manchesteru United do 18ti let v prvním utkání semifinále FA Youth Cupu prohráli s Chelsea 3:2.

Brankář Manchesteru United Sam Johnstone hned v úvodu utkání musel zasahovat proti nepříjemné hlavičce slovenského útočníka Milana Lalkoviče. Na druhé straně pak po přihrávce Willa Keane donutil k zákroku domácího brankáře Jamala Blackmana záložník Jesse Lingard. Domácí Chelsea se dostávala do dalších šancí a Johnstone musel zasahovat proti střele Toma Kane z dálky a následně spolu ve spolupráci s obráncem Seanem McGinty zabránil ve vstřelení branky Milanu Lalkoviči. V 30. minutě se ale domácí hráči přece jenom dočkali úvodní branky. Brankář United sice vyrazil střelu Joshe McEchrana po rohovém kopu, ale dorážející Nathaniel Chalobah už měl jednoduchou pozici – 1:0. Na druhé straně nevyužil dobrou střeleckou pozici Will Keane. Chelsea udeřila podruhé v 42. minutě. Po rohovém kopu George Saville se k hlavičce dostal opět obránce Nathaniel Chalobah a vsítil druhou branku utkání – 2:0. V závěru poločasu ještě brankář Blackman vytěsnil střelu Ryana Tunnicliffe. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Do druhého poločasu hráči Manchesteru United vstoupili velmi aktivně. Domácí brankář nejprve musel zasahovat proti nebezpečné střele Gyliano van Velzena a poté i proti ostré střele Paula Pogby. Hráči Manchesteru United byli za svojí snahu odměněni brankou. V 56. minutě zahrával rohový kop Larnell Cole, míč se dostal až na zadní tyč, kde číhal Jesse Lingard, a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. United pokračovali v aktivní hře a dostali se do dalších šancí. Po skvělém brejku ale mířil vedle Will Keane a další střelecký pokus Pogby vyrazil Blackman. V 72. minutě ale udeřilo na druhé straně. Aziz Deen-Conteh pronikl po levé straně a připravil jednoduchou pozici pro úplně volného Bobbyho Devyne – 3:1. Manchester se ale nevzdal a tlačil se do dalších šancí a jedna z nich skončila brankou. V 77. minutě poslal do pokutového území centr Jesse Lingard a Paul Pogba hlavičkou snížil – 3:2. V závěru utkání se pak hosté dostali do dvou nadějných šancí pro vyrování. Přímý kop Larnella Colea ale skončil nad domácí brankou a střela Lingarda skončila vedle. Manchester United tak v prvním utkání semifinále FA Youth Cupu prohrál 3:2.

Tento výsledek je ale nadějný do odvety, která se bude hrát ve středu 20. dubna na Old Trafford.