Carrick se nechce radovat předčasně

  30

  V úterý čeká Rudé ďábly odvetný zápas Ligy mistrů proti Chelsea. Záložník Manchesteru United Michael Carrick ale v žádném případě nechce podlehnout euforii a říká, že United musí dobře se vyvíjející čtvrtfinále, dotáhnout do konce.


  Většina fanoušků je už o postupu United přesvědčena a již vidí svůj tým v semifinále, kde by podle odhadů mohl narazit na Shalke. Carrick ovšem zůstává nohama na zemi a Chelsea z boje o postup ještě neodepisuje. Nerad by totiž řekl známé hop, dokud ještě nepřeskočil. United si sice ze Stamford Bridge, kde zvítězili po dlouhých devíti letech, přivezli výhru 0:1, ovšem stačí jeden gól do naší sítě a oba týmy se znovu ocitnou na startovní čáře.


  Blues mají stále šanci postoupit, a však před odvetným duelem mají situaci velice složitou. Jejich herní mizérie navíc nadále pokračuje, což dokázali i v posledním ligovém zápase s Wiganem, které sice vyhráli, ale vydřenou hubenou výhru 1:0 získali herním projevem, který za mnoho nestál. I přes to se má i Sir Alex Ferguson na pozoru, a však doufá, že jeho svěřenci udělají všechno pro to, bez větších komplikací Chelsea z Ligy mistrů vyřadili. Musejí však zůstat soustředění, jedině tudy povede cesta k úspěchu.


  „Neměli bychom říkat, že máme postup již předem zajištěný. Musíme se držet nohama na zemi. Tak to je a to i přes to, že naše výchozí pozice je pro odvetný zápas velice dobrá. Tyto velké zápasy jsou totiž nevyzpytatelné,“ začal Carrick.


  „Ostatní lidé už nás vidí v semifinále a jsou přesvědčeni o tom, že postoupíme, ale my se nesmíme nechat unést dobrým výsledkem, který jsme si přivezli z Londýna.“


  „Respektujeme Chelsea už jen proto, že nás v loňské sezóně na Old Trafford dokázala porazit. Kdyby podobný výsledek jako v minulém roce dokázala zopakovat, mohla by nakonec vyřadit ona nás.“


  Wayne Rooney nemohl kvůli trestu nastoupit v sobotu proti Fulhamu a ze stejného důvodu nebude hrát ani v utkání proti Manchesteru City v semifinále FA Cupu, které uskuteční příští víkend ve Wembley. V úterý ovšem bude moci nastoupit a podle všeho bychom měli jediného střelce z prvního střetnutí s Chelsea vidět opět v akci na Old Trafford. Carrick doufá, že Rooney využije tento zápas, ve kterém mu je dovoleno hrát k tomu, aby se opět prosadil nebo alespoň pomohl svým dalším skvělým výkonem svému týmu k vyřazení londýnské Chelsea.


  „Když přijdou na řadu velké zápasy, Wayne má tu schopnost v takových utkáních vyčnívat a být rozdílovým hráčem.“


  „Začalo se mu opět dařit nejen herně, ale i střelecky a jeho góly jsou pro nás velmi důležité. Jeho hattrick minulý víkend proti West Hamu byl pro nás nezbytně nutný a to samé platilo i o jeho gólu do sítě Chelsea. Tohle je přesně to, co on miluje,“ zakončil středopolař Manchesteru United.


  Forma Michaela Carricka neustále stoupá. Střední záložník Rudých ďáblů sice nemá v této sezóně na svém kontě žádný gól a dokonce ani asistenci na gól. Ukazuje však, že je pro svůj tým i přes to klíčovým hráčem, který je velice platným a po taktické stránce bezchybným fotbalistou, jenž svědomitě plní na hřišti své úkoly a z jeho hry pak těží ostatní. Je téměř jisté, že i on se v úterý objeví v základní sestavě a spolu se svými spoluhráči bude usilovat o postup do semifinále.


  Jak již sám hráč řekl, zůstaňme nohama na zemi, ale pevně věřme, že přes tápající Chelsea můžeme postoupit dál a že se tak i stane!

     ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokSir Alex Ferguson je s bodovým ziskem spokojen
  Ďalší článokÚterní sraz fans v Olomouci U Huberta
  Kuba (Marenka MU)
  Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!