Sir Alex Ferguson je s bodovým ziskem spokojen

  10

  Manažer Rudých ďáblů po zápase v rozhovoru řekl, že jej těší plný bodový zisk poté, co Red Devils porazili doma Fulham 2:0. Radost má i z návratu zraněných hráčů, protože kádr United je v tuto chvíli již téměř kompletní.


  Manchester United si zajistili na Old Trafford patnácté domácí vítězství v Premier League v této sezóně už v prvním poločase, kdy se trefil  Berbatov a druhý gól přidal hlavou Valencia. Ke konci zápasu však ubraly oba týmy nohu z plynu, žádné závěrečné drama se tedy nekonalo a United si došli pro tři body.


  „Byli jsme trochu ležérní a lehkovážní ve všech částech naší hry, než tomu bylo v utkání s West Hamem. Oproti tomu naši střední obránci byli v tomto zápase opět výborní. V prvním poločase to byl velmi dobrý fotbal a mohli jsme v něm vstřelit i více než dva góly. Ale ve druhé polovině jsme zůstali za našimi možnostmi, co se držení míče týká,“ začal menší kritikou manažer Red Devils.


  „Trochu jsme se obávali, abychom utkání zvládli, protože už v úterý nás čeká odveta s Chelsea a my musíme šetřit síly, abychom zvládli každý zápas. Z tohoto pohledu je důležité, že jsme dnes vyhráli a posunuli se dál. V této fázi sezóny by mělo být vítězství jménem naší hry.“


  Již před zápasem ale nebylo nic jistého, protože Fulham je velice nepříjemným protivníkem, který se loni postaral o překvapení a na svém stadionu United porazil poměrem 3:0, čímž se zároveň zapříčinil o nejhorší výsledek Red Devils v minulé sezóně.


  „Když se podíváte na jejich tým, vidíte, že v jejich kádru neprobíhá mnoho změn. Každý týden navíc hrají v téměř totožné základní jedenáctce. To jim pomáhá při jejich sehranosti, soudržnosti a organizaci jejich hry. Pokud tým disponuje těmito vlastnostmi, může být složité takové mužstvo porazit,“ uvedl boss Rudých ďáblů k dnešnímu duelu.


  V konečném účtování to tedy znamená, že United si dvěma góly zajistili zisk tří bodů a před druhým Arsenalem, který ale zítra hraje zápas na Bloomfield Road a má ještě utkání s Tottenahmem k dobru mají nyní v tabulce náskok 10 bodů.


  United se tedy budou čekat, jak se budou Gunners zítra prezentovat na hřišti Seasiders. Daleko větší pozornost ale musí věnovat úterní odvetě proti Chelsea, která přijede na Old Trafford bojovat s United o postup do semifinále. Rudí ďáblové mají pro tento zápas skvělou výchozí pozici, nicméně rozhodnuto ještě není.


  Sira Alexe Fergusona ovšem může těšit, že se mu do kádru posupně vracejí klíčový hráči a on má tedy opět z čeho vybírat. Dnes proti Fulhamu nastoupilo v základní sestavě United hned osm hráčů, kteří proti Chelsea od začátku nehráli. Osm změn v kádru jen signalizuje, že početná marodka United je již věcí minulosti a téměř všichni hráči jsou již k dispozici.


  „Musím mému týmu věřit. Anderson potřeboval hrát, Berbatov potřeboval hrát a to samé Scholesy. Dnes dostali možnost a všichni odehráli dobré utkání. O’shea po zranění vazů také nastoupil, odehrál celý zápas a i on si vedl velmi dobře.


  „Když znáte své hráče a hrajete navíc doma, tak bez ohledu na zvolenou sestavu od každého očekáváte, že vás nezklame. Myslím si, že pro dnešek jsem vybral dobrý tým, který mě nezklamal a vyhrál.“


  „Hráči se nám vracejí zpět. Wes Brown je v pořádku, Rafael by už měl být na úterý také připraven. Valencia je také zpátky a je pro nás velkým přínosem. Je to pro nás zatraceně velká podpora,“ zakončil Ferguson.  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokMediálny servis Devilpage: 10.04.2011
  Ďalší článokCarrick se nechce radovat předčasně
  Kuba (Marenka MU)
  Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!