24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Kdo získá ocenění PFA?

Tři hráči Manchesteru United budou usilovat o ocenění PFA (Professional Footballers’ Association) – Nemanja Vidič, Nani a Javier Hernandéz.


Mezi sedmi kandidáty na zisk ocenění „Hráče roku“ PFA Player of the Year je i obránce Manchesteru United Nemanja Vidič. V kategorii „Mladý hráč roku“ PFA Young Player of the Year reprezentují Manchester United záložník Luis Nani a útočník Javier Hernandéz. V obou kategoriích hlasují samotní hráči Premier League a proto jsou tyto ceny velmi vážené. Vítěz obou kategorií bude znám na slavnostním vyhlášení 17. dubna.


Nominace PFA Player of the Year:
Charlie Adam (Blackpool)
Gareth Bale (Tottenham)
Scott Parker (West Ham)
Samir Nasri (Arsenal)
Carlos Tévez (Manchester City)
Rafael Van der Vaart (Tottenham)
Nemanja Vidič (Manchester United)„Nemanja Vidič pro Manchester United znamená velký úspěch a je považován za jednoho z nejlepších obránců na světě. Jeho partnerství s Rio Ferdinandem je jedno z nejlepších. Obránci v tomto ocenění nedostávají od svých profesionálních kolegů příliš uznání, ale i tak si zaslouží být nominován. Je skvělým příkladem pro mladší hráče a ukázkovým příkladem hry obránce. Je jedním z pilířů úspěchu týmu v této sezoně. Pro Manchester United i Sira Alexe je skvělou investicí,“ řekl na adresu Nemanji Vidiče výkonný šéf PFA Gordon Taylor.
V této kategorii hráči Manchesteru United zvítězli v posledních čtyřech sezonách. V sezonach 2006/2007 a 2007/2008 toto ocenění získal Cristiano Ronaldo, o rok později pak Ryan Giggs a v minulé sezoně kraloval Wayne Rooney. Přidá se k nim i Nemanja Vidič?Nominace PFA Young Player of the Year:
Gareth Bale (Tottenham)
Seamus Coleman (Everton)
Joe Hart (Manchester City)
Javier Hernandéz (Manchester United)
Luis Nani (Manchester United)
Samir Nasri (Arsenal)
Jack Wilshere (Arsenal)„O Javieru Hernandézovi jsme mnoho nevěděli. Pak ale zazářil na MS a následně vstoupil do Premier League, kde na všechny udělal velký dojem, zvláště v tak mladém věku. Je zcela výjimečné, jak se adaptoval na anglickou ligu. To napovídá hodně o jeho charakteru a schopnosti ukázat, co je skvělé na mexickém fotbale. Neustále hraje s úsměvem na tváři a jsme nadšeni, že nastupuje právě v této zemi. Je to skvělý přínos do anglického fotbalu,“ řekl Gordon Taylor.
„Po nebývalém úspěchu Cristiana Ronalda byl po jeho odchodu do Realu Madrid na jeho krajana Naniho vyvíjen obrovský tlak. V této sezoně ale hraje s klidnou hlavou a větší zodpovědností, což vede k dobrým výkonům. Viděl jsem několik tvrdých zákroků ze strany obránců na jeho osobu, ale on ukazuje velkou statečnost a je sám sebou. Nani měl vždycky velký potenciál, ale nyní jej může pravidelně dokazovat. Doufám, že bude pokračovat v rozkvětu a dostane se na úroveň jako Ronaldo. Má před sebou ještě kus cesty, ale myslím si, že má na to, aby to zvládl,“ dodal Taylor na adresu portugalského záložníka.
Hráč Manchesteru United v této kategorii naposledy zvítězil v sezoně 2006/2007, když se z ocenění radoval Cristiano Ronaldo. Ještě předním dvakrát po sobě kraloval Wayne Rooney. Minulý rok tuto cenu získal James Milner ještě v dresu Aston Villy.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!