05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Jak to vypadá se zraněnými?

Manchester United vstupuje do závěrečné fáze sezóny, ve které bude potřebovat každého hráče svého kádru. Jména na listině zraněných pomalu ubývají, což jistě těší nejen nás, ale hlavně Sira Alexe Fergusona. Ten se v závěru vyjadřuje také k zítřejšímu zápasu.


Marodka Red Devils se i nadále ztenčuje a to v ten nejvhodnější čas. Manchester United se přes zimu a začátkem jara potýkal s početnou marodkou, která měla za následek nedostatek křídelních hráčů, trable ve středu zálohy a v nedávné době i absenci pravých krajních obránců. To vše je už snad na dobro za námi a United se mohou bez větších omezení (pominuli tresty pro Sira Alexe Fergusona a Wayna Rooneyho) naplno pustit do finiše, ve kterém se bude hrát o ligový titul, FA Cup a Ligu mistrů.


Mezi ty, kteří již nefigurují na listině zraněných, patří  Wes Brown, John O‘ shea a Anderson. Tito tři tedy budou manažerovi Rudých ďáblů k dispozici už pro sobotní utkání s Fulhamem, které se bude hrát na Old Trafford.


Návrat této trojice dává Siru Alexi Fergusonovi spoustu nových možnosti, jak poskládat základní jedenáctku, která bude schopná zvítězit v nejbližších dvou zápasech v průběhu čtyř dnů. Nejprve bude úkolem Red Devils porazit na domácím stadionu svěřence Marka Hughese a v úterý pak dokonat dílo a vyřadit Chelsea z Ligy mistrů.


Nicméně náš manažer bude muset své plány zrealizovat bez Rafaela, který určitě nebude hrát proti Fulhamu a také bez Darrena Fletchera, jenž stále nepřekoval problémy se žaludečním virusem. V sobotu navíc nebude hrát k nelibosti nás všech ani Wayne Rooney, který si v tento zápas začne odpykávat dvouzápasový distanc a bude tak nucen sedět pouze na tribuně jednak během zápasu s Cottagers a poté i v semifinále FA Cupu proti Citizens.


„Rafaela mít zítra k dispozici nebudeme, ale na úterý už by měl být v pořádku. Poslali jsme ho na tomografické vyšetření (rentgen), které ukázalo, že nemá žádné modřiny nebo poškozené vazy v koleni. V sobotu tedy ještě ne, a však v úterý by už měl být připraven nastoupit. “ začal Sir Alex na tiskové konferenci.


„Wes Brown a John O’shea jsou již fit. Anderson hrál včera večer zápas, kterým jasně ukázal, že už je také zdravý a na zítra bude i on k dispozici. Darren Fletcher trochu přibral na váze, což je pro něho dobré. Jeho stav se postupně zlepšuje a nyní už na tom není tak špatně.“


„Takže kousek po kousku se nám hráči postupně vracejí zpět. Nyní zůstává jen otázkou, koho postavit do základní jedenáctky zítra a koho v úterý, nad tím musím ještě popřemýšlet. Určitě tam ale udělám několik změn.“


Sir Alex Ferguson ví, že vítězství nad Fulhamem bude povinností, a však že tento match rozhodně nebude jednoznačnou záležitostí. Cottagers porazili minulý víkend na svém hřišti Blackpool 3:0 a jsou jedním z týmů, který dokázal v loňské sezóně United potrápit, když je na příklad na svém hřišti dokázal přehrát poměrem 3:0, čímž se i on zapříčinil o konečném majiteli titulu.


„Fulham je tým, který je obrazem svého manažera. Je velice těžké tohle mužstvo porazit. V tomto utkání musíme podat ne dobrý, ale skvělý výkon,“ upozorňuje Ferguson na obtížnost následujícího duelu.


Sir Alex Ferguson rovněž doufá nebo spíše očekává, že domácí fanoušci pomohou Manchesteru United tento zápas proti Fulhamu vyhrát.


„Naši fanoušci byli ve středu v Londýně při utkání s Chelsea fantastičtí a já věřím, že zítra na Old Trafford tomu nebude jinak.  Vědí, že v tomto okamžiku je důležité, aby byli sjednocení a stáli za námi.“ zakončil Ferguson rozhovor pochvalou fanoušků.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!