22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Gary Neville se rozloučí s United proti Juventusu

Gary Neville odehraje ještě jedno utkání v dresu Manchesteru United a to příští měsíc v rozlučkovém utkání proti Juventusu Turín na Old Trafford.


Bývalý kapitán Manchesteru United Gary Neville v únoru tohoto roku oznámil ukončení profesionální fotbalové kariéry. Za Manchester United během své kariéry odehrál více než 600 zápasů a s klubem získal řadu trofejí. Na oslavu Nevillovy úžasné kariéry anglický klub v úterý 24. května uspořádá přátelské utkání proti Juventusu Turín, které bude zároveň rozlučkovým zápasem Garyho Neville pro fanoušky United.


„Jsem nadšen, že mi klub poskytnul toto utkání. Bude to pro mne velmi emotivní večer, zvláště když na sebe ještě jednou obléknu červený dres a bude to mé poslední utkání za tento klub. Hodlám si vychutnat každou chvíli a doufám, že si i fanoušci užijí tento speciální večer,“ řekl Gary Neville.


„Gary byl věrným hráčem Manchesteru United a toto utkání je na počest Garyho a jeho kariéry. Dává to také možnost fanouškům, aby prokázali obdiv, a ocenili hráče, který je skoro jeden z nich. Proti Juventusu jsme v minulosti odehráli řadu skvělých zápasů a věřím, že toto bude další nezapomenutelná noc,“ řekl manažer Red Devils Sir Alex Ferguson.


„Pro všechny to bude skvělá příležitost, aby si tento zápas užili. Gary je jedním ze skutečných profesionálů Manchesteru United a těšíme se na utkání proti Juventusu, které oslaví jeho více než 20ti letou fotbalovou kariéru,“ řekl výkonný ředitel Manchesteru United David Gill.


Kariéra Garyho Neville:


Datum narození: 18. února 1975


Profesionální kontrakt s Manchesterem United: 8. července 1991


Odehrané zápasy: 602 (400 v Premier League, 47 v FA Cupu, 25 v Ligovém poháru, 115 v Lize mistrů, 2 v Poháru UEFA a 13 dalších)


Úspěchy: 1x Liga mistrů, 8x Premier League, 3x FA Cup, 2x Ligový pohár, 1x Interkontinentální pohár a 1x MS klubů


Debut: 16. září 1992 proti Torpedu Moskva (Pohár UEFA, Old Trafford)


Zápasy v reprezentaci: 85


Debut v reprezentaci: 3. června 1995, utkání Anglie proti JaponskuPre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!