30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Potvrzeno: Rooney zmešká dva zápasy

Útočník Manchesteru United Wayne Rooney neuspěl s odvoláním proti dvou-zápasovému trestu a zmešká utkání proti Fulhamu a Manchesteru City v semifinále FA Cupu.


Anglická fotbalová asociace FA potrestala anglického reprezentačního útočníka za nevhodné komentáře do televizní kamery během sobotního ligového utkání s West Hamem, které Manchester díky Rooneymu hattricku vyhrál 4:2. Wayne Rooney se sice za své počínání hned po utkání omlouval, ale disciplinární komise mu za použití nevhodného a urážlivého jazyku udělila trest na dva zápasy. Rooney sice podal odvolání, kdy byl podle něj trest přísný, ale řídící orgán FA dnes rozhodl o tom, že trvá na svém původním rozhodnutí a Rooneyho odvolání zamítl.


„Regulační komise pozastavila činnost útočníka Manchesteru United Wayna Rooneyho na dva zápasy. Rooney přiznal, že použil hrubý a urážlivý slovník, ale trest na dva zápasy byl podle něj nepřiměřený. Komise toto odvolání ale nepřijala a s okamžitým účinkem začíná platit Rooneyho trest na dva zápasy,“ stojí v prohlášení FA.


Wayne Rooney tak bude svému týmu chybět o tomto víkendu v ligovém utkání proti Fulhamu a příští víkend zmešká prestižní semifinálové utkání FA Cupu proti Manchesteru City. Trest se samozřejmě vztahuje pouze na domácí zápasy a Rooney tak bude k dispozici k úternímu utkání proti Chelsea v odvetném zápase čtvrtfinále Ligy mistrů.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!