05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Hodnocení: Chelsea – Manchester United

Red Devils dokázali po 9 letech vyhrát na Stamford Bridge po skvělém týmovém výkonu. Zde je hodnocení jednotlivců …


Edwin van der Sar – 8 – Holandský veterán opět ukázal, proč je nejlepším brankářem na světě. V utkání si počínal naprosto jistě, dokázal pochytat plno nebezpečných pokusů londýnského týmu a vytáhl i několik světových zákroků. Navíc udržel nulu, což se taky počítá.


Rafael da Silva – 7 – Nastoupil po zranění a vedl si velmi dobře. Nebýt zranění, které se mu v druhém poločase přihodilo, dohrál by celé utkání a je možné, že by mohl mít i vyšší známku. Jinak však v obraně velice jistý a jeho občasné výpady do útoku byly taktéž zajímavé.


Rio Ferdinand – 8 – Vynikající výkon. Po téměř dvouměsíční pauze od fotbalu se vrátil přímo do tohoto obrovského utkání a dokázal společně s Nemanjou skvěle odolat útokům Chelsea. Zejména ve vzduchu naprosto vládl a zbytečně nefauloval. Veliký respekt.


Nemanja Vidic – 7,5 – Náš kapitán podal taktéž skvělý výkon. Hlavičkové souboje bez problémů a přidal také potřebnou tvrdost, která zejména na Torrese platila. Prakticky se dá napsat to samé jako u Ria, ale ten má zvýšenou známku za to, že takto zahrál po zranění.


Patrice Evra – 6,5 – Už to bylo trochu lepší, než poslední zápasy, ale stále to není náš starý Patrice. Podpora útoku prakticky bezchybná, ale v obraně to někdy zaskřípe až tolik, že tím vyděsí všechny fanoušky United. Potřebuje se nutně zlepšit.


Antonio Valencia – 7 – Co jiného napsat, než bojovný výkon? Celý zápas byl v pohybu, napadal protihráče, zkoušel se prosadit po křídle, vypomáhat dokonce i středním záložníkům a samozřejmě taky z jeho kopačky létaly do pokutového území Chelsea nebezpečné centry. Ke konci druhé půle se musel přesunout kvůli zranění Rafaela na pravého obránce a zde si své úkoly plnil bezchybně.


Michael Carrick – 8 – V průběhu utkání se mi dokonce před očima vybavovaly momenty z minulých let, kdy tento záložník hrál ve své vrcholné formě. O nějaké neviditelnosti se tentokrát bavit nedá, Michael si dovoloval vysunovat se dopředu a konečně taky tvořit hru směrem dopředu. Ve 24. minutě taktéž poslal vynikající pas na Giggse, z kterého nakonec padl gól.


Ji Sung Park – 7,5 – Jestli Valencia předvedl bojovný výkon, tak tento Korejec bojoval ještě dvojnásobně. Společně s Carrickem smazali středovou zálohu Chelsea a ve výsledku se vlastně hlavně oni zasloužili o konečnou výhru.


Ryan Giggs – 7,5 – Ve 37 letech si opět v některých momentech dělal z obránců Chelsea srandu. Celý zápas si hlídal svou levou stranu hřiště a zahrál velmi dobře. Na gólu měl doslova lví podíl, protože to on si skvěle zpracoval pas Carricka do prostoru a přihrál Waynovi na dorážku.


Wayne Rooney – 8,5 – „Wayne Rooney is back!“ – Takto by mohly vypadat titulky anglických sportovních novin. Přišlo mi, že byl na hřišti naprosto všude a dělal úplně všechno. Je zbytečné se tu dále rozepisovat, snad jen, že vstřelil jedinou branku zápasu a pro mě osobně je to jasný MOTM.


Javier Hernandez – 6,5 – Chicharito byl nasazen do velice složitého utkání. Snaha mu samozřejmě vůbec upřít nelze, protože celou dobu pilně napadal zadáky Chelsea, ale v celkovém měřítku si s ním domácí obrana poradila. Rozhodně to však nebyl nějaký propadák.Střídající hráči:


Nani – 6,5 – Přišel na hřiště za zraněného Rafaela v 51. minutě a postavil se na pravé křídlo. Za zmínku stojí jeho jedna pozemní střela a jeden zajímavý průnik, který mu však nevyšel. Jinak podal celkem průměrný výkon, což bylo způsobené hlavně tím, že se při zvýšené defenzívě United těžko rozehříval.


Dimitar Berbatov – 6 – Jeho úkol byl snažit se podržet míč a trochu hru zklidnit. Jenže za posledních přibližně 15 minut vůbec nebyl vidět, což však stejně jako u Naniho není příliš jeho chyba.


Chris Smalling – nehodnocenPre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!