28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Vidic sní o získání Treble

Nemanja Vidic odmítá připustit, že získání dalšího historického treblu je pro United nemožný úkol, ale zároveň ví moc dobře, že bude velmi těžké něčeho takového dosáhnout.


United jedou ve středečním prvním utkání Ligy mistrů na Stamford Bridge, kde chtějí potvrdit své postavení na vrcholu tabulky Premier League. Jenže získání celkově 19. titulu v domácí lize je jen část příběhu.


Proti nim stojí v nadcházejícím utkání statistika – United nedokázali na domácím hřišti londýnské Chelsea nevyhrát už předlouhých 13 zápasů. Poslední návštěva tohoto stadionu skončila dokonce porážkou 1:2, když se po Rooneyho úvodní brance trefil David Luiz a vítězství Blues zpečetil z pokutového kopu Frank Lampard.


Sir Alex Ferguson navíc po střetnutí dostal za své vyjádření do médií pokutu 30 000 liber a pětizápasový zákaz sezení na lavičce. Je tedy naprosto jisté, že celý tým United se bude snažit tuto nelichotivou bilanci změnit.


Když se do tohoto programu přidá ještě semifinálové klání FA Cupu ve Wembley, které se odehraje 16. dubna proti městskému rivalovi Manchesteru City, je snadné pochopit, proč Vidic přemýšlí o treblu.


„Je skvělé být stále v boji o tři trofeje, avšak v této fázi sezóny to zatím neznamená vůbec nic,“ řekl. „Když se podíváte na týmy, kterým budeme v příštích zápasech čelit, uznáte, že to bude ještě velmi těžké. Nesmíme se začít dívat až příliš daleko do budoucna. Náš úspěch by klidně mohl být ohromný, ale všichni dobře víme, že jedno utkání může vše změnit.“


Nemanja se také vyjádřil k tomu, jak moc je důležité, aby se na závěr sezóny uzdravilo pokud možno co nejvíce obránců.


„Máme před sebou ještě mnoho zápasů, a doufejme, že už na středu se pro nás stihne dát do pořádku co nejvíce obránců, protože je na zbytek sezóny budeme ještě velmi potřebovat. Já osobně jsem už fit.“Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!