HODNOTENIE: West Ham – Manchester United

145

Hattrick Rooneyho a gól Chicharita. Toto sú dva faktory, ktoré rozhodli o výhre nad West Hamom 2:4 v nervy-drásajúcom zápase.

Tomasz Kuszcak – 6 – V zápase nastúpil namiesto Edwina, ktorý si na tréningu prihodil jemné zranenie. V zápase nemal žiadnu prácu, s centrovanými loptami si poradil. Proti penaltám Nobla nemal žiadnu šancu.

Fabio da Silva – 7 – Svoje miesto zaujal namiesto svojho brata Rafaela a počínal si naozaj dobre. Skoro žiadna centrovaná lopta cez neho neprešla, výborne podporoval útok a vybojoval pokutový kop po „brazílskom“ prieniku.

Chris Smalling – 7 – Ako jediný zo stopérskej dvojice si uhral svoj štandard. Myslím, že neprehral ani jeden hlavičkový súboj, vlastne nevypustil ani jeden súboj, všade ide na 110%. Stáva sa z neho naozaj výborný stopér.

Nemanja Vidič – 5 – Nastúpil po zranení a bolo to aj vidieť. V niektorých momentoch zápasov bol neistý – hlavne v súboji proti Coleovi, kde mal dostať červenú kartu. Potom fauloval Ba na hranici pokutového územia a pískal sa pokutový kop – v tomto prípade bola penalta diskutabilná, mohol odpískať penaltu alebo priamy kop. V druhom polčase svoj výkon zlepšil, ale West Ham už nebol tak nebezpečný.

Patrice Evra – 5 – Patrice prechádza asi obdobím poklesu formy. V posledných zápasoch nepredvádza výkony, ktoré poznáme z minulých rokov. V prvom polčase zahral rukou a pískala sa ďalšia penalta. Cez polčas bol striedaný Chicharitom.

Antonio Valencia – 8 – Starý, dobrý AV25. Ako bolo vidieť zápas si užíval, vychutnával si každú strávenú minútu na ihrisku. V prvom polčase robil Bridgeovi neuveriteľné problémy z ktorých však zverenci Sira Alex neodkázali streliť gól. Pripisuje si však asistenciu na druhý – a hlavne dôležitý gól Rooneyho. Výborný výkon.

Darron Gibson – 6 – Nepodal zlý výkon, ale v spolupráci s Carrickom to nefunguje. Svoje štandard si odohral, škoda, že nepremenil svoje šance.

Michael Carrick – 7 – Určite lepší ako Gibson. Kazil súperom rozohrávky a zároveň sa snažil podniknúť protiútok. Darilo sa mu však len prvé menované. Po faule na jeho osobu Rooney premenil krásnym spôsobom priamy kop – asi prvý premenený priamy kop v tejto sezóne ! Nadpriemerný výkon.

Ji-Sung Park – 6 – Nastúpil po dlhodobej pauze. Je to neuveriteľný bojovník, ktorý nevypustí žiaden súboj. Odviedol kopu špinavej roboty a snažil sa vymyslieť nejakú akciu. Snahu mu nie je možno uprieť, ale poznáme už lepšie výkony od tohto bývalého reprezentanta Kórejskej republiky. Bol striedaný Berbatovom.

Ryan Giggs – 7 – Dnes hral snáď všade. V útoku, v zálohe aj v obrane. Možno mi vytknúť, že nehral aj v bráne ( smiech pozn. red. ). čo sa jedná prihrávok, tak dnes boli dosť nepresné, ale vynahradil to bojovnosťou, ktorá vychádzala zo srdca ( tým nechcem povedať, že nikto iný srdcom nehral ). Akurát si kladiem jednu otázku. Odkiaľ berie v 37 rokoch takú kondíciu? Legend…

Wayne Rooney – 9 – V prvom polčase ho nebolo príliš vidieť, ale v druhom polčase sa ukázal v plnej paráde. Najprv z priameho kopu parádne vystrelil a prekonal tak Greena. O pár minút neskôr si výborne nabehol na prihrávku Antonia, výborne ju spracoval a nedal Greenovi šancu. Svoj hattrick spečatil suverénnym premenených pokutovým kopom. Treba len dodať, že Rooney chytá formu z minulých sezón.

Subs:

Nani – nehodnotený

Dimitar Berbatov – 7,5 – Nechápem jednu vec. Prečo preboha nehráva? Po nastúpení na ihrisko ukázal svoju genialitu. Veď z hráčov West Hamu so robil doslova srandu.

Javier „Chicharito“ Hernández – 7 – Nastúpil do druhého polčasu a jeho úlohou bolo streliť gól, čo sa mu aj podarilo ale až za stavu 2:3.

V dnešnom hodnotení si dovolím ohodnotiť aj pána rozhodcu, Lee Masona.

Ako bolo pred zápasom známe, zápas mal pískať Lee Mason. Ihneď ako som uvidel jeho meno, prežehnal som sa. Ale opak bol pravdou. Mason podal výkon hodný Premier League.

V zápase mal dosť roboty, ale niektoré situácie zvládol veľmi dobre. Ruka Patrica bola jasná a ruka Upsona taktiež. Inak mu možno vytknúť len dve veci. Prvá vec je odpískaní pokutový kop po faule Vidiča, ktorý podľa mňa fauloval na hranici pokutového územia, ale ako som vyššie vravel bola to diskutabilná penalta a rozhodca mal zlomku sekundy na rozhodnutie. Ďalšou vecou je karta pre Vidiča – buďme objektívny a priznajme si, že mal dostať červenú kartu. Ba by išiel do jasnej šance, 1 na 1 a zápas by som odvýjal úplne ináč.. Inak výkon výborný s menšími „kozmetickými“ chybičkami. Týmto by som mu dal známku 2 ( známkovanie ako v škole pozn red. ).

Muž zápasu: Kto iný ako Wayne Rooney ? Dal tri góly, ktoré znamenali výhru United.

Moment zápasu: Na výber je toho dosť.. Ja vyberiem Rooneyho priamy kop, ktorý vlastne začal veľký „comeback“.

Zákrok zápasu: Určite to bol zákrok Roberta Greena po strele Park Ji-Sunga. Keby dal Park gól zápas by sa vyvíjal možno inak.

Námet na diskusiu: Manchester si víťazstvom nad West Hamom upevnil prvú pozíciu v Premier League. Otázkou však zostáva, či takto vydrží až do konca sezóny.

Gól zápasu: Rooneyho druhý gól. Presný center Antonia na nohu Rooneyho, ktorý si loptu bravúrne spracoval, následne posunul, pripravil na strelu a nechytateľne vypálil do rohu brány.