24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Evans: Zůstanu v Manchesteru United

Mladý severoirský stoper Jonny Evans trvá na tom, že nehodlá během následujícího léta opouštět Old Trafford a i nadále chce bojovat o své místo v sestavě Rudých ďáblů.


Podobných článků už jsme si mohli na tohle téma přečíst poměrně hodně, a však pravdou k jisté nelibosti nás všech zůstává, že je tohle téma stále velmi aktuální a proto si pojďme objasnit, jak se situace okolo Evanse nadále vyvíjí a jakou budoucnost si sám hráč maluje. Opět se zamyslíme se také nad tím, zda má tento hráč doopravdy tak velký potenciál, aby se mohl v našem týmu prosadit.


Nad třiadvacetiletým talentovaným obráncem Manchesteru United se totiž pomalu, ale jistě, začínají stahovat mračna a prolamovat se led. Jonny přestává být v očích fanoušků United adekvátním náhradníkem na post stopera v defenzivě United, zejména jsou-li Rio Ferdinand případně Nemanja Vidič zranění a je třeba zastoupit tyto zkušené pilíře obrany na delší dobu. Ve fanoušcích samotných to vyvolává stále více pochybností. Nepřesvědčivé výkony zejména v posledních duelech této sezóny mu navíc v jeho rozvoji rozhodně nepomáhají.


Evans byl již v předchozích letech na hostování v Royalu Antverpy a ve dvou sezónách hostoval také v Sunderlandu.  Za United má odehráno již 81 zápasů z toho 14 x se objevil v utkání Ligy mistrů. Čili se určitě nedá tvrdit, že by nedostával šance hrát a nemohl ukázat, co v něm je.


Není sporu o tom, že si v určitém počtu zápasů počínal velmi dobře a v některých střetnutích dokonce překonávat předpoklady o svých kvalitách. Dostatek zkušeností z velkých bitev, by ovšem měl vést k rozvoji jeho schopností. Je tomu však skutečně tak? Na tuto otázku je bohužel negativní odpověď. Má to totiž jeden podstatný háček a tak musí přijít nějaké to ale…


Evans již dokázal, že je schopen podat skvělý výkon, ale jeho výkony jsou velice nestále a především v současně probíhající sezóně nemůžeme říci, že by Evans patřil k těm lepším hráčům našeho týmu, ba právě naopak. Proto se začaly postupem času objevovat spekulace a otázky, zda je tento obránce skutečně tím pravým hráčem, který bude psát svou budoucnost v Manchesteru United a podílet se na úspěších tohoto týmu. Zda má kvality na to, aby se prosadil v takto velkém klubu anebo jestli by pro něho nebylo ve vlastním zájmu lepší, změnit působiště a zkusit štěstí, v některém z průměrných týmů, ať už v Anglii nebo jinde.


Na Jonnyho je nyní vyvíjen obrovský tlak a intenzita spekulací a kritiky ohledně jeho osoby sílí. Po zpackaném zápase 30. listopadu minulého roku v Carling Cupu ve venkovním zápase proti West Hamu United (0:4), to byla poslední kapka i pro Sira Alexe Fergusona, který po tomto utkání Jonnyho měsíc a půl do základní sestavy nepostavil. Od té doby toho ostatně Evans ani tak mnoho nenahrál, a pokud se v sestavě objevil, nedařilo se mu a byla na něm vidět velká frustrace a nejistota.


Sám hráč po výprasku v Upton Parku vědomě přiznal své chyby a uznal, že tato sezóna se pro něho nevyvíjí vůbec dobře a že je možná vůbec tou nejhorší, jakou zatím ve své osobní kariéře prožívá. Snaží se však neztrácet naději ani sebevědomí a i nadále chce usilovně bojovat o místo v sestavě Red Devils.


V prosinci se objevily v médiích informace o tom, že by hráč mohl být eventuálně poslán v prosinci na další hostování. Z toho však nakonec sešlo a Sir Alex Ferguson se rozhodl nechat si mladého stopera pod pečlivým dohledem na Old Trafford.


Jenže další nepříjemný moment v sezóně na sebe nenechal dlouho čekat. Evans nastoupil od 5. února, kdy mimochodem United prohráli na hřišti v té době posledního Wolverhamptonu 2:1, před reprezentační přestávkou ke svému dalšímu zápasu po delší pauze. Bylo to předminulou sobotu 12. března proti Boltonu Wanderers. Protože měli/mají United početnou marodku v defenzivní řadě, dostal šanci hrát právě Jonny Evans. V duelu samotném však viditelně nezvládal úplně optimálně svou roli a produkoval zbytečné chyby.  Klíčový okamžik pak přišel v 76‘. Jonny šel do souboje o míč se záložníkem Trotters Stuartem Holdenem, kterého v něm zranil a sudí Marriner Evansovi rovnou udělil, i když možná trochu přísnou, červenou kartu a poslal jej předčasně do sprch. United tedy museli dohrávat zápas po tomto nerozvážném zákroku v deseti mužích v poli. Jak asi všichni víme, Manchesteru United se nakonec podařilo vstřelit vítězný gól, když se v 88‘ prosadil Berbatov, jenž zajistil Rudým ďáblům výhru 1:0.


Evans tak svou další možnost předvést své kvality, případně ukázat se v dobrém světle, můžeme s klidem říci, opět neprokázal a myslím si, že o nich nepřesvědčil ani sám sebe.


Zanechme však již další kritiky a pojďme ke slovům samotného hráče, který řekl několik vět pro deník Belfast Telegraph.


„Jsem pouze člověk a ten dělá chyby. Na Old Trafford mám rozdělanou práci a ještě jsem zde neřekl své poslední slovo. V létě nikam odcházet nehodlám.“


„Mým plánem je nyní pokusit se dostat se zpět do týmu Manchesteru United a hrát dobře. To je všechno co mě v tuhle chvíli zajímá,“ říká odhodlaně Evans.


Při absenci Ria Ferdinanda, se ukazuje ve fantastickém světle mladý Chris Smalling, který dostává šanci na postu stopera, kde by jinak hrál pravděpodobně právě Evans. Ten však bude nyní muset i přes to povinně absentovat a to ve třech zápasech, po svém zákroku na Holdena. Za zranění protihráče už samozřejmě omluvil a celou věc dal do pořádku.


„Tento zákrok a udělená červená karta mě opět vracejí o něco zpět. Bylo by skvělé zůstat na čele tabulky a vyhrát titul, ale já sám bych věděl, že jsem k tomu nepřispěl tak, jak bych chtěl nebo jak jsem si před sezónou plánoval. Proto se musím pokusit se v závěru ročníku ještě dostat do sestavy prvního týmu a přispět svým dílem k titulu v zápasech, které nás ještě čekají. Doufám, že vyhrajeme trofeje,“ říká v krátkosti Evans.


Ve 23 letech se už začíná pod Evansem prolamovat led a je pouze na něm, zda uskočí na břeh nebo si nechá tuto šanci uniknout. Jonny potřebuje hrát zápasy a mít důvěru ostatních, aby mohl prokázat svůj talent. Sebevědomí má a odhodlání bojovat, mu rovněž nechybí. Je na něm vidět snaha a touha hrát za nejlepší tým na světě. Cení se také to, že co by odchovanec, zůstává našemu týmu věrný. Stačí však i tohle k tomu, aby se zde prosadil? Pomohou tato fakta Evansovi k jeho dalšímu pobytu na Old Trafford v nejbližších letech?


To všechno se ukáže až časem, až led na dobro roztaje…Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!