Jak si vedli hráči Manchesteru United v reprezentacích?

Včera se odehrála řada přátelských i kvalifikačních mezistátních utkání. Jak si vedli hráči United?

Danny Welbeck, Wayne Rooney (Anglie)
Ve včerejším přátelském utkání mezi Anglií a Ghanou si připsal svůj první start v reprezentaci anglický útočník Manchesteru United Danny Welbeck. Útočník, který má kořeny právě v Ghaně, se dostal na hřiště v 81. minutě, když vystřídal Ashleyho Younga. Utkání nakonec skončilo remízou 1:1, když za hosty vstřelil vyrovnávající branku Asamoah Gyan v 90. minutě utkání. Útočník Wayne Rooney do utkání nezasáhl.

„Dle mého názoru bude Welbeck pro Anglii v budoucnosti důležitým hráčem. Po psychické i fyzické stránce bude důležitý pro Manchester United, protože to je opravdu dobrý hráč. Může se ještě hodně zlepšit a důležité je, že se chce zlepšovat. Minulý rok jsem jej podrobně sledoval a hned mi bylo jasné, že to bude důležitý hráč. Minulý rok hrál na pravém křídle a hrál velmi dobře. V tomto přátelském utkání posloužilo k tomu, abychom toto ocenili,“ řekl trenér anglické fotbalové reprezentace Fabio Cappelo.

Jonny Evans, Corry Evans (Severní Irsko)
V kvalifikační skupině C remizovalo Severní Irsko se Slovinskem 0:0. Obránce Manchesteru United Jonny Evans odehrál celé utkání. Jeho mladší bratr Corry Evans odehrál 90. minut utkání, poté byl vystřídán Liamem Boyce. V 52. minutě viděl Corry žlutou kartu. Oba hráči United předvedl kvalitní výkony, za což byli deníkem Belfast Telegrapf oceněni známkami 8.

Darron Gibson (Irsko)
Irsko v přátelském utkání prohrálo s Uruguayi 2:3 a záložník Manchesteru United se dostal na hřiště až v 66. minutě, když nahradil Keitha Fahey. V té době už byl výsledek 2:3 a Gibsonovi se nepodařilo jej změnit.

Nani (Portugalsko)
Luis Nani naskočil do přátelského utkání proti Finsku až v 69. minutě, když nahradil záložníka Besiktase Istanbul Ricarda Quaresmu. Pár minut po vstupu na hřiště Nani připravil druhou branku utkání pro Rúbena Micaela. Nani pak byl následně blízko vstřelení branky. Utkání nakonec skončilo vítězstvím Portugalců 2:0.

Nemanja Vidič (Srbsko)
Kapitán Manchesteru United a srbské fotbalové reprezentace Nemanja Vidič odehrál celých 90 minut v kvalifikačním utkání skupiny c na půdě Estonska. Srbsko sice dlouho vedlo, ale domácí Konstantin Vassiljev v závěru utkání vyrovnal na konečných 1:1.

Javier Hernandéz (Mexiko)
Mexiko v přátelském utkání s Venezuelou remizovalo 1:1. Javier Hernandéz odehrál celý první poločas, ale branku se mu vstřelit nepodařilo. Branky začaly padat až ve druhém poločase.

Patrice Evra (Francie)
Krajní obránce Patrice Evra nezasáhl do přátelského utkání mezi Francií a Chorvatskem, které skončilo bezbrankovou remízou.

Antonio Valencia (Ekvádor)
Ani ekvádorský záložník Antonio Valencia nezasáhl do přátelského utkání proti Peru, které se hrálo v Holandsku. Utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Federico Macheda (Itálie U21)
Mladý útočník Manchesteru United, který momentálně hostuje v Sampdorii Janov, odehrál v přátelském utkání do 21 let proti Německu 75 minut. Itálii se v závěru utkání podařilo díky brankám Gabbiadiniho a Boriniho vyrovnat na konečných 2:2.