06/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ferguson kritizuje mezistátní přátelská utkání

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson označil mezistátní přátelské zápasy za „ztrátu času“.


Dlouholetý manažer Manchesteru United samozřejmě, aby hráči hráli na velkých fotbalových turnajích, ale pochopení pro přátelské zápasy nemá. Ferguson rozumí tomu, že trenéři potřebují strávit s hráči čas, aby mohli plně prosadit svojí filozofii a styl hry. Skotský manažer ale upozorňuje na to, že během každé reprezentační přestávky několik hráčů vždy přijde s omluvenkou a tak nemá smysl pracovat na tvaru týmu.


„Plně podporuji to, aby hráči hráli na hlavních fotbalových turnajích jako je mistrovství Evropy nebo mistrovství světa. Přátelské zápasy jsou pro mne ale ztrátou času. Vždy jsem to tvrdil. Chápu trenéry, že mají nějaký čas k sestavení tvaru týmu. To plně chápu. Když jde ale o přátelské zápasy, tak každý tým dostane tak šest, sedm omluvenek. To je pak pro trenéra zbytečné pokoušet se stavět tým, když mu chybí plno hráčů,“ řekl Sir Alex Ferguson.


V nedělním přátelském utkání prohrálo Skotsko na Emirates Stadium s Brazílií 2:0, když obě branky vstřelil mladíček Neymar. Od prosince roku 2009 vede skotskou fotbalovou reprezentaci Craig Levein a Sir Alex Ferguson věří, že se po slabším rozjezdu začíná blýskat na lepší časy.


„Skotsko se určitě začíná zlepšovat. Začínají produkovat pár skvělých mladých záložníků jako jsou například McArthur z Wiganu, Commons z Celticu Glasgow nebo Morrison z West Bromwiche. Všechno to jsou mladí hráči, kteří se začínají prosazovat. Po dlouhé době bude mít Skotsko zase nadějné mladíky do zálohy. V neděli to byl pro ně velký test. Brazílie nastoupila do utkání s velkým nasazením a to i přesto, že se jednalo o přátelské utkání. To mě docela překvapilo.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!