24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

United se zaměřují na jihoamerické mladíky

Manchester United pravděpodobně pošle do svého partnerského klubu FC Twente pět talentovaných brazilských mladíků.


Manchester United před nedávnem uzavřel s holandským fotbalovým mistrem FC Twente partnerskou dohodu a bude chtít zde posílat hráče, kteří by v Anglii těžko získali pracovní povolení. V holandském klubu po čase dostanou evropský pas a budou moci se bez problémů přesunout na Old Trafford.


Anglický klub úzce spolupracuje s brazilským mládežnickým týmem Desportivo Brasil a pět brazilských mladíků Gladstony, Aguilar, Lucas Evangelista, Agnaldo a Rafael Leao sledovali na Old Trafford ligové utkání United proti Boltonu. Fotbalovou akademii Sao Paula Desportivo vlastní jihoamerické fotbalová společnost Traffic, která se snaží nabízet evropským klubům mladé hráče a co nejvíce z toho finančně vytěžit. Prezident společnosti pro mezinárodní obchod Jochen Losch potvrdil, že spolupráce mezi brazilským klubem a Manchesterem United má zabezpečit anglickému týmu talentované hráče z Brazílie.


„FC Twente je pro Manchester United partnerem, který vyřeší problém s evropskými pasy. Jsou dva důvody, proč je lepší, aby šli hráči nejprve do Holandska. Zaprvé, během dvou až tří let získají evropský pas a budou tak považováni za Evropany. A zadruhé, je snadnější prosadit se v holandské lize než v Premier League“, řekl Losch pro Daily Mail.


„Manchester United sleduje mladé hráče v Brazílii, Argentině, Uruguayi a Paraguayi. Pokud objeví nějakého hráče, potom přijdou za námi. My daného hráčem získáme a zaregistrujeme ho u Desportiva Brasil. S United pak máme smlouvu, kdy mohou daného hráče koupit ve věku 18ti let za předem stanovenou částku. Jestliže se z hráče vyklube například další Alexandre Pato, částka je stále stejná, jelikož dodržujeme smlouvu. Pokud o hráče nestojí, necháme si ho“.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!