24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Manchester United vs. Chelsea: Výmenný rozhovor

Štvrťfinále tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov ponúkne okrem iného aj dve „reprízy“ finálového stretnutia z roku 2008 medzi anglickými veľkoklubmi FC Chelsea a Manchestrom United.


Práve preto som si pre Vás pripravil špeciálny výmenný rozhovor s redaktorom fanstránky chelseasite.cz – s redaktorom Frankie8, ktorý mi odpovedal na pár zaujímavých otázok týkajúcich sa vzájomného zápasu Ligy majstrov medzi „Red Devils“ a „The Blues“. Moje odpovede na tieto otázky si v prípade záujmu môžete prečítať na ich – už spomínanej stránke www.chelseasite.cz!


1. Ako vnímate celkový žreb štvrťfinále Ligy majstrov?


Začnem dvojicou Chelsea vs Manchester United. Po tom, ako som sa dozvedel meno nášho štvrťfinálového súpera som bol naozaj veľmi prekvapený. Z anglických klubov som čakal možno Tottenham, no Red Devils určite nie. Bezpochyby to bude najprestížnejší súboj tejto fázy súťaže a postúpi zrejme ten šťastnejší.  Zápas Realu Madrid s Tottenhamom ponúkne určite zaujímavý duel, Spurs sú vôbec po prvýkrát v Lige majstrov a môžu hráčov Bieleho baletu prekvapiť. Ostatné dvojice sú pre mňa nezaujímavé, dopredu si dovolím odpísať stretnutia Barcelony so Šachťorom. So žrebom nie som spokojný.


2. Čo hovoríte na súboj medzi Chelsea a United?


O tomto som sa vlastne zmienil už v prvej otázke. Manchester United som si vo štvrťfinále neprial. Dúfal som, že sa Vám v tomto ročníku Champions League vyhneme. Bojím sa, že naši hráči budú chcieť dať zverencom Sira Alexa Fergusona odplatu. A to by nemuselo dopadnúť dobre. Samozrejme ale pevne verím v postup až do finále a po týchto dvoch stretnutiach Vás vyzvem opäť na takýto rozhovor.


3. Aké pocity Vás ovládli po tom, ako ste sa dozvedel meno štvrťfinálového súpera?


Prekvapenie, sklamanie, no zároveň radosť a potešenie. Určite to bude najprestížnejší duel celého štvrťfinále a dovolím si tvrdiť, že ten kto postúpi sa dostane až do finále. Ešte raz ale opakujem, po žrebe ma ovládlo predovšetkým sklamanie.


4. Aké šance má na postup do semifinále Manchester a aké šance má Chelsea?


Šance oboch klubov sú myslím veľmi vyrovnané. Nedá sa len tak z fleku povedať, kto sa dostane do semifinále. Nad slnko je jasné, že budú rozhodovať detaily, ako tomu bolo či už vo finále najprestížnejšej európskej súťaže v Moskve alebo v každom stretnutí medzi The Blues a Red Devils.  Ale v poslednom zápase sme Vás dokázali poraziť, uvidíme, či sa forma oboch klubov do spomínaných dvoch zápasov zlepší.


5. V prípade postupu by ste si v semifinále priali Inter alebo Schalke?


Z hľadiska odplaty by som si určite prial Inter, ktorý nás v minulej sezóne vyradil vo štvrťfinále. Nie som si ale istý, či by dokázali naši hráči toľko odplácať, pretože jednu veľkú odplatu by sme už učinili, práve proti Manchestru. Liga majstrov je ale veľký boj a preto by bolo zaujímavé sledovať, ako by to naši hráči zvládali. Naším cieľom je dostať sa do finále a z toho hľadiska by sa nám možno ľahšie postupovalo práve cez nemecký tím.


6. Zápasový program apríla bude veľmi nahustený, dokážu sa hráči oboch celkov na zápasy 100%-ne pripraviť?


V nasledujúcom mesiaci nás čaká tuším 8 zápasov, čo je veľmi veľa. Teraz nasleduje reprezentačná prestávka, po tej sa vrátia snáď všetci fit a o pár dní odohráme naše prvé stretnutie. Nie som si úplne istý, či budú všetci hráči v poriadku, počas reprezentačnej pauzy sa zvykne prihodiť nejaké to zranenie, hráči sa preorientujú na iné úlohy v národnom tíme.  Náročný zápasový program je fakt, ale na to musia byť naši chlapci zvyknutí.


Odpovedal redaktor Frankie8 v spolupráci s webom chelseasite.cz


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!