28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rozhovor s Waynem Rooneym o konci sezony

V tomto článku najdete rozhovor s Waynem Rooneym o tom, jak vidí konec probíhající sezony.


Myslíš si, že nedávná výhra nad Arsenalem v FA Cupu vám dá psychologickou výhodu v boji o ligový titul?
Myslím, že ano. Měli jsme těžký týden po zápasech s Chelsea a Liverpoolem a věděli jsme, že vítězství nad Arsenalem nám dá vzpruhu do boje o titul. V této fázi sezony se nemůžete dočkat jednotlivých zápasů. Semifinálový zápas proti Manchesteru City ve Wembley bude určitě skvělým zápasem. Jsem rád, že jsme je dostali a věřím, že je porazíme. Toužím vyhrát FA Cup poté, co jsme dvě finále prohráli. Myslím si, že v této sezoně máme velkou šanci uspět.


Na domácím hřišti se vám v této sezoně opravdu daří a dalo by se říct, že Old Trafford je skoro jako pevnost…
Ano, naše forma je zde skvělá. Na domácím hřišti se očekává, že budeme vyhrát, ale my chceme vyhrát pokaždé a je jedno, kde hrajeme. Zažil jsem pocit, kdy sedíme v šatně a jsme nervózní, protože od zápasu nic převratného nečekáte. V tomto máme psychologickou výhodu, jelikož víme, že můžeme porazit kohokoliv a kdekoliv.


Jak hodnotíš Javiera Hernandéze v jeho první sezoně za United?
Vychází mu všechno. Je to úžasný chlapec, který se neustále usmívá, a na hřišti je prostě fantastický. Je vidět, že má přirozený čich na góly, ale všechny nás překvapuje, jak dobrý je ve vzduchu. Toto neustále po tréninku procvičuje.


Do sestavy se vrátil Antonio Valencia, který tak bude útočníky opět zásobovat skvělými přihrávkami…
Měl jsem pravděpodobně největší radost ze všech, když se vrátil! Nejde na něm vůbec vidět, že byl dlouhou dobu mimo hru. Mít na jednom křídle Naniho a na druhém Valenciu je úžasné, protože každý je trochu jiný hráč. Nani připravil už spoustu branek, ale je to hráč, který často vystřelí nebo podrží míč. Zatímco Valencia se spíše drží u lajny a posílá jeden centr za druhým. Je skvělé mít oba hráče v týmu.


Nejste v této fázi sezony nervózní nebo si naopak vychutnáváte jednotlivé výzvy?
V této fázi sezony se těšíte na každý zápas a chcete si to užít, zvláště když hrajete o několik trofejí. Je to vzrušující jak pro fanoušky, tak pro hráče, kteří moc dobře vědí, že jsou pouze několik týdnů od zisku možných trofejí.


Rekordní 19. titul je něco speciálního spíše pro fanoušky nebo pro hráče?
Je to něco, nad čím opravdu přemýšlím. Jsem z Liverpoolu a vyrostl jsem jako fanoušek Evertonu, takže být součástí týmu, který by získal rekordní 19. titul a překonal tak Liverpool, by bylo něco úžasného jak pro hráče, tak pro fanoušky. Vím, že všichni fanoušci Evertonu nám v tom fandí a to je náš cíl.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!