05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ve čtvrtfinále Ligy mistrů čeká United Chelsea

Dnes od 12:00 se ve švýcarském Nyonu uskutečnilo očekávané losování čtvrtfinálových dvojic Champions League. Manchesteru United byla za soupeře přidělena londýnská Chelsea.


Red Devils zatím tímto ročníkem milionářské soutěže procházejí bez výraznějších obtíží. S přehledem vyhráli skupinu C před druhou spolu postupující Valencií, třetím Glasgow Rangers a posledním Bursasporem. Již před posledním zápasem s Valencií (1:1) měla obě mužstva postup do další fáze zajištěný a tak se hrálo pouze o konečné umístění v tabulce.


V osmifinále pak na United čekal loňský mistr Francie Olympique Marseille. Sice není úplně na místě tvrdit, že bylo vyřazení svěřenců Didiera Deschampse jednoznačnou záležitostí, nicméně po uspokojivé remíze 0:0 na Stade Velodrome a následné výhře 2:1 na Old Trafford toto úterý, postoupili Red Devils, i přes poměrně početnou marodku mužstva, se kterou se musel náš tým zejména ve druhém vzájemném střetnutí vypořádat, celkem hladce do čtvrtfinále.


Každý fanoušek United pak již pouze dychtivě vyhlížel páteční poledne, kdy započalo losování, ze kterého měl vyjít ve známost soupeř, jenž se Rudým ďáblům postaví. Krátce po dvanácté našeho času už jsme znali odpověď na tuto otázku.  Za protivníka jim byla pro příští dvojzápas přisouzena „stará známá“ Chelsea, a jedině přes Blues tedy vede cesta do vysněného Wembley, kde se letos bude finále Ligy mistrů hrát. Zdali se do anglického svatostánku United probojují, nám odhalí časy budoucí. Dalším krokem, který je třeba provést, je vyřadit svěřence Carla Ancelottiho.


Posledních osm týmu, které se probojovaly až sem a které budou usilovat o zisk „ušatého“ poháru, rozdělil los to čtyř následujících dvojic.


Kompletní los čtvrtfinále Ligy mistrů pro ročník 2010/2011 má tuto podobu:


Real Madrid – Tottenham Hotspur


Barcelona – Šachtar Doněck


Inter Milán – Schalke 04


Chelsea – Manchester UnitedZároveň proběhlo také losování semifinále, kde se týmy střetnou takto:


Real Madrid/Tottenham Hotspur – Barcelona/Šachtar Doněck


Inter Milán/Schalke 04 – Chelsea/Manchester UnitedV případě postupu United tedy čeká Rudé ďábly v semifinále lepší z dvojice Inter/Schalke.


Zápasy čtvrtfinále jsou na programu 5. a 6. dubna, odvety se hrají o týden později, čili 12. a 13. dubna.


Semifinálová utkání se pak hrají 26. a 27. dubna, odvetné duely opět za týden, tedy 3. a 4. května.


Vše pak vyvrcholí velkým finále na londýnském stadionu Wembley v sobotu 28. května.
Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!