25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Hernandez je hladový po více úspěších

Chicharito doufá, že ve své debutové sezóně na Old Trafford získají United nějakou trofej, a těší se na návrat týmu na vítěznou vlnu v Premier League …Jak hodnotíš tvé prozatímní výkony v této sezóně? Jde to lépe, než jsi očekával?

Mám veliké štěstí, že jsem se dostal do tohoto klubu, a jsem šťastný, že jsem už odehrál tolik zápasů za největší klub světa. Opravdu si svou hru užívám a doufám, že dokážu svými výkony pomoct k nějaké trofeji na konci této sezóny. Můj první rok zde je lepší, než jsem kdy mohl doufat. Čekal jsem, že budu sedět na lavičce a hrát hlavně za rezervu, abych si zvyknul na místní fotbal, takže jsem moc rád, že jsem odehrál tolik utkání. Teď však chci ještě víc.


Hledáš často radu u svých spoluhráčů a manažera?

Všichni hráči se mnou mluví o věcech, na kterých bych mohl zapracovat, abych se herně zlepšil. To je na tomto klubu skvělé. Dostávám rady od Wayna Rooneyho a Dimitara Berbatova v různých oblastech mé hry, ale není to proto, že jsou oba jinými typy útočníků, je to proto, že jsou také jiný typ lidí. Když ke mně mluví Boss, vždycky mi říká, abych na sobě stále pracoval a udržel si stejnou mentalitu. Je velmi šťastný, protože se hodně zlepšuji.


V této sezóně jsi už vstřelil 16 gólů. Máš nějaký konečný cíl v počtu branek?

Nikdy jsem si nedával cíle na střílení branek; nemám rád tipování přesných čísel. Všechno, co chci udělat, je vyhrávat trofeje s United, protože fotbal je týmová hra. Samozřejmě, střílení gólů si velmi užívám, a v roli útočníka je to koneckonců moje práce, ale já vždycky říkám, že góly jsou výsledkem týmové práce.


Naposledy ses trefil v lize, když jsme prohráli s Liverpoolem. Kde se podle tebe stala chyba?

Tento zápas přišel na konci dvou obtížných týdnů, ve kterých jsme hráli tři utkání venku. Uhráli jsme remízu v Marseille, poté vyhráli ve Wiganu, ale prohra proti Chelsea mohla mít určitý dopad na naše sebevědomí. A v Liverpoolu nás dvě chyby stály celý zápas. Přesto jsme však stále ve třech soutěžích a chceme je vyhrát všechny, takže máme možnost dostat se zpět na vítěznou vlnu.


Vstřelení branky proti Liverpoolu je obvykle velice významná událost hráčské kariéry v United, ale ty jsi z této trefy zřejmě nemohl mít takovou radost z důvodu špatného výsledku, že ne?

To je pravda. Góly vám vždy přidají na sebedůvěře, ale kdybych měl na výběr, vyměnil bych tuto trefu za tři body, což bych mohl klidně říct o více trefách v mé kariéře. Bylo sice moc hezké dát gól na Anfield Road, ale já bych dal přednost tomu, abych neskóroval a tým zvítězil. Minulost změnit nemůžeme, ale rozhodně se můžeme soustředit na přítomnost a budoucnost. Nálada v týmu je dobrá. Zabývali jsme se tím, co se stalo a co můžeme zlepšit, a nyní se díváme dopředu. Všichni zde – manažer, hráči a ostatní zaměstnanci – jsou připraveni na okamžitou reakci na danou situaci. Začíná pro nás rozhodující část sezóny a všichni se na to těšíme.


Nyní tým čeká více zápasů po sobě na Old Trafford. Myslíš si, že to je pro vás dobré?

Ano, určitě. Je skvělé hrát před našimi fanoušky, díky kterým máme na hřišti výhodu. My jsme většinou nehráli venku tak dobře, jako na Old Trafford. Nepřemýšlím však o důvodech, proč to tak je, protože my jdeme i na venkovní zápas se stejnou myšlenkou v našich hlavách – a to vyhrát střetnutí.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!