30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Heinze si chce návrat na Old Trafford vychutnat

Bývalý obránce Manchesteru United, se vrací na místo činu. Na náš tým má spoustu krásných vzpomínek a zahrát si proti němu na Old Trafford, pro něho bude velký zážitek. Se svými spoluhráči se chce navíc pokusit o nemožné.


Heinze, hájící barvy Olympique Marseille, již před prvním vzájemným duelem v osmifinále Ligy mistrů proti United vyjádřil své pocity a zavzpomínal na staré časy v červeném dresu. Nyní je situace ještě pikantnější.  Krajní obránce ve službách francouzského celku se po třech a půl letech vrací na Old Trafford a zahraje si před fanoušky Manchesteru United. Již před zahájením duelu je každému jasné, že utkání bude provázet vlna emocí a zvláštních pocitů, jak už to při takovýchto událostech bývá, o to větší může být jejich intenzita, až se před tribunami Divadla snů objeví argentinský obránce Gabriel Heinze.


Heinze účinkoval na Old Trafford celkem tři roky, během kterých se stal oporou defenzivy a velkým oblíbencem fanoušků, kteří jej pro sezónu 2004/2005 zvolili nejlepším hráčem sezóny. Ovšem především pro jeho poslední dny, které zde strávil, si jej mnozí spojují se slovy jako zrádce s falešnou tváří a dalšími podobnými synonymy. Po svém odchodu totiž nezanechal v řadách příznivců Red Devils příliš dobrý dojem a ti se naopak setkali s patřičným zklamáním, o které se tento argentinský hráč postaral. Někteří fanoušci zkrátka nemají Heinzeho v lásce. Bylo to hlavně pro jeho touhu odejít po sezóně 2006/2007, během které se začínal cítit v týmu zbytečný, do konkurenčního Liverpoolu. Přestup ovšem nakonec nevyšel. Ale Heinze trval na to, že chce z Old Trafford odejít. Jeho zamastnavatelem se tehdy stal Real Madrid, který byl Gabrielovi prostě nejmilejší.


Jiní si však Heinzeho pamatují jako hráče, který si zaslouží uznání a kvitují jeho přínos pro klub. Ať už jsou na něho názory jakékoliv on sám, se na svůj zápas proti United před vyprodaným Old Traffordem velice těší. Před druhým zápasem Ligy mistrů řekl Heinze opět několik slov a zavzpomínal na staré časy.


„Jeden z mých prvních velkých zážitků na Old Trafford byla chvíle, když mě jak fanoušci, tak i moji spoluhráči zvolili hráčem sezóny. Slyšet od našich příznivců z ochozů skandování ‚Argentina, Argentina‘ bylo velmi emotivní. Navíc tu se mnou byla i moje rodina a tohle je něco, na co do konce svého života nikdy nezapomenu. Pokud bych měl uvést ještě něco, pak bylo další úžasnou věcí to, s jakou vůlí šel tým za ligovým titulem. V roce 2007 jsme to dokázali a byl to můj první ligový primát vůbec. Je to nezapomenutelné. Mám na tento klub tolik skvělých vzpomínek, že nedokážu ani říct, které jsou ty nejlepší,“ vzpomíná na své působení Henize.


Vzhledem k tomu, že Heinze odešel v létě roku 2007 do Realu Madrid, neúčastnil se již následujících úspěchů Manchesteru United, kdy Red Devils v sezóně 2007/2008 zopakovali prvenství v Premier League a navrch přidali zisk poháru pro vítěze Ligy mistrů.


Dvaatřicetiletý obránce je doslova nadšen tím, jaké hráče mají United ve svém týmu. Zejména zde má na mysli jeho dlouhověké legendy, které se i v tak vysokém věku stále ukazují jako nepostradatelné postavy mužstva, které i díky jejich přispění slaví každým rokem úspěchy.


„Myslím si, že nejodpovědnější z nejodpovědnějších osob, která je strůjcem úspěchu a daří se jí držet klub již po léta na té nejvyšší úrovni, je Sir Alex Ferguson. Za ním následují výborní hráči, které si vybral a které drží pod svými křídly,“ obdivuje Heinze manažera Rudých ďáblů.


„Špičkový hráči jsou pro tým velmi důležití. Ryan Giggs a Paul Scholes jsou hlavními postavami, které udávají mužstvu směr a jsou příkladem a podporou pro ostatní. Zažil jsem to na vlastní kůži, když jsem zde pobýval. Způsob jakým na Vás působí před a během zápasu. Kdybych pak měl říci jméno jednoho hráče, pak je to Ryan Giggs, vůbec nejlepší hráč v týmu. To mluví myslím samo za sebe.“


Fotbalistům Marseille nezbývá než doufat, že dokážou Manchester United potrápit. Pokud totiž vstřelí gól, stačila by jim k postupu i remíza. Heinze nepředpokládá, že by Marseille mohla zopakovat vítězné tažení týmu, který v sezóně 1992/1993 tuto soutěž senzačně vyhrál, protože jeho tým není považován za velkého aspiranta za této zisk trofeje v letošním ročníku. Ale přes to se rozhodně nechystá, vzdávat se předem.


„Každý tým má svůj vlastní systém, strukturu, kvalitu a vše ostatní co se kolem něho děje. Olympique Marseille však v těchto věcech přece jen o několik kroků zaostává za celky jako Real Madrid nebo United,“ pokračuje dále Heinze.


„My máme tým, který se neustále vyvíjí a zdokonaluje, důkazem toho je jeho účast v Lize mistrů v posledních letech. Rok od roku se zlepšuje. Loni jsme dokázali vyhrát ligový titul po dlouhých osmnácti letech bez úspěchu. I to je známka toho, že kvalita jde nahoru. Pokud bych měl ale srovnat Marseille s týmy, za které jsem měl tu možnost hrát, tedy Real Madrid a Manchester United, pak musím přiznat, že našemu týmu stále cosi schází, abychom se s těmito giganty mohli srovnávat.“


Ať už ale večerní utkání dopadne jakkoliv, Heinze doufá, že Olympique Marseille udělá vše, co bude v jeho silách, aby dokázal potvrdit vzestup týmu v posledních letech a pokusili se favorizovanější mužstvo překvapit.


„V našem týmu je znát velké nadšení z tohoto zápasu a nepřestáváme doufat, že se nám podaří na Old Trafford uspět. Máme v týmu mladé odhodlané hráče, kteří chtějí udělat radost nejen sobě, ale i svým fanouškům. Chtějí, aby byli šťastní.“


„Radost a naděje jsou naše motivace, která je skutečně obrovská, a my spoléháme na to, že nám pomůže. Máme v týmu dostatečnou kvalitu, abychom uspěli a dosáhli našich cílů a já věřím, že se nám to může podařit. Bude to velmi těžké, ale já v to věřím,“ zakončil Gabriel Heinze.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!