24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rooney touží po triumfu v FA Cupu

Poté co Wayne Rooney pomohl svému týmu velkým  dílem a jedním gólem k vítězství nad Arsenalem ve čtvrtfinále FA Cupu, vyjádřil anglický útočník touhu zvednout ve Wembley nad hlavu tuto magickou trofej .


Rooney dal ve čtvrtfinále FA Cupu gól hlavičkou, kterým zvýšil vedení United na 2:0 a zpečetil tak vyřazení Arsenalu z turnaje a jeho zmar za poslední týden. Pokud se United dostanou až do finále, budou mít možnost zahrát si ve Wembley počtvrté v posledních pěti letech, tedy od roku 2007,  kdy se po rekonstrukci na anglickém svatostánku opět hrají velká finále V předchozích dvou letech zde triumfovali, když v roce 2009 a 2010 získali Carling Cup. V roce 2007 pak podlehli ve finále Chelsea právě v bitvě o zisk FA Cupu.


Není žádným tajemstvím, že chce forward Red Devils tuto trofej, která mu stále ve sbírce chybí, zvednout konečně nad hlavu.


Wayne Rooney totiž patří k hráčům jako Patrice Eva, Nejmanja Vidič nebo Edwin van der Sar, kterým tato trofej ve vitríně stále schází. Všichni tito hráči zažili neúspěch ve finále v roce 2007 po prohraném střetnutí s Chelsea a Wayne Rooney se úspěchu nedočkal ani v roce 2005, kdy se svými spoluhráči podlehl na penalty právě Arsenalu. Rooney by chtěl 14. května už konečně ukončit čekání a získat pohár, který mu v jeho sbírce, které lze v týmu United dosáhnout, stále chybí. Nemá k tomu nyní daleko, protože United jsou jedním ze čtyř postupujících týmů a jeden z nich FA Cup vyhraje


Manchester United se naposledy radoval v roce 2004, kdy porazil 3:0 Millwall.


„FA Cup je mimořádný turnaj s velkou historií. Pamatuju si, když jsem jako malý kluk sledoval zápasy a prohrál oboje finále, které jsem hrál, bylo pro mě doslova zničující. V této sezóně máme velkou šanci projít až do finále a zvítězit v něm. To je také náš cíl,“ začal pro MUTV.


Rudí ďáblové se po zklamání způsobeném prohranými zápasy na Stamford Bridge s Chelsea a Anfield Road s Liverpoolem, utkali i se svým třetím velkým soupeřem posledních let, a sice Wengerovým Arsenalem na domácím Old Trafford. Rooney se domnívá, že United v tomto zápase zaslouženě vyhráli. Wayne vyzdvihl útočnou hru týmu a zejména pak protiútoky, které znamenali pro soupeře největší hrozbu, a byly rovněž klíčem k výhře 2:0.


Rooney řekl k vyhranému zápasu:


„Myslím si, že jsme s Edwinem v zádech bránili velmi dobře. On však i přes to musel vytáhnout několik fantastických zákroků. My jsme měli hlavně dobré protiútoky, ty byly opravdu skvělé.“


„Byl to od nás poněkud odvážný výkon. Věděli jsme, že Arsenal na tom není po prohraném zápase s Barcelonou psychicky ani fyzicky nijak dobře. Vyrukovali jsme na ně s mladými rychlými hráči, protože jsme věděli, že ti by mohli být na jejich únavu platní a to se také podařilo. Byl to typický případ, kdy jsme se snažili dobře bránit a poté je překonávat rychlými protiútoky, což se nám dokonale povedlo,“ pochvaloval dnešní výkon a postup Manchesteru United Wayne Rooney.Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!