FAYC: Liverpool – Manchester United 2:3

Hráči Manchesteru United do 18ti let porazili ve čtvrtfinále FA Youth Cupu Liverpool 3:2 a postoupili do semifinále, kde se střetnou s Chelsea.

Utkání čtvrtfinále FA Youth Cupu hrané na Anfield Road se pro mladé hráče Manchesteru United nevyvíjelo vůbec dobře. Po 33 minutách se domácí Liverpool dostal do vedení zásluhou Adama Morgana, kterému míč skvěle prostrčil Raheem Sterling. Stejný hráč se střelecky prosadil i v 53. minutě, když přízemní centr Brada Smithe z levé strany upravil před obráncem Tylerem Blackettem do branky.

Poté ale nastal skvělý obrat hostujícího Manchesteru United. V 59. minutě utkání byl v pokutovém území faulován Ryan Tunnicliffe a rozhodčí David Coote nařídil pokutový kop. Za tento faul byl navíc vyloučen domácí obránce Stephen Sama. K pokutovému kopu se postavil Paul Pogba a překonal domácího brankáře. Pogba se ale při provádění pokutového kopu zastavil a rozhodčí tak nařídil opakovaný pokus. Pogba navíc dostal žlutou kartu a jelikož to v utkání byla jeho druhá, musel se také předčasně poroučet do sprch. Opakovanou penaltu pak proměnil Larnell Cole.

O tři minuty později bylo vyrovnáno, když Cole poslal z úhlu skvělou přihrávku na volného Ravela Morrisona, který střílel do prázdné branky. Čtyři minuty před koncem United zpečetili dokonalý obrat v utkání, když se po rohovém kopu Larnella Colea trefil z voleje opět Morrison. V závěru utkání pak ještě byli vyloučeni po potyčce domácí kapitán Conor Coady a hostující kapitán Tyler Blackett.

Mladí hráči Manchesteru United postoupili po výhře 3:2 do semifinále soutěže, kde se střetnou s mladíky Chelsea. Semifinále se bude hrát na dvě utkání.