05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Wenger a Ferguson – Nesmiřitelní soupeři

Wenger a Ferguson. Oba jsou na lavičkách svých týmů již několik let. Zejména ale v minulosti byli všechno možné, jen ne přátelé.


Manchester United a Arsenal. Jejich zápasy jsou vždy plné emocí jak na hřišti, tak mimo něj. Oba manažeři se často pouštěli do slovních přestřelek. Ty nejzajímavější shrnul Telegraph.


listopad 1996
První náznak, že tihle dva velcí rivalové nebudou zrovna kamarádi na život a na smrt, přišel hned po nástupu Arsene Wengera do funkce manažera Arsenalu. „Říkají, že je inteligentní člověk, protože mluví pěti jazyky. Mám 15letého chlapce z Pobřeží Slonoviny, který mluví pěti jazyky,“ prohlásil tehdy Ferguson.


Verdikt: Bez vítěze


duben 1997
První skutečná roztržka mezi oběma soky. Poté co si Wenger stěžoval na rozlosování, vzkázal mu Ferguson: „Je to nováček – měl by se držet názorů na japonský fotbal.“


Verdikt: Bod pro Fergusona


duben 1999
Po výhře United v semifinále FA Cupu si odmítl Wenger podat ruku se svým rivalem. Red Devils poté získali treble.


Verdikt: Bod pro Fergusona


květen 2002
Arsenal triumfuje v Premier League i v FA Cupu. Ferguson označuje jeho za zmetky. „Každý si myslí, že má doma nejhezčí ženu,“ reaguje Wenger.


Verdikt: Bod pro Wengera


září 2003
Bitva na Old Trafford končí bezbrankovou remízou. V tomto utkání je vyloučen Patrick Vieira. Navíc Ruud van Nistelrooy zahrává pokutový kop, ale nastřeluje jenom břevno. Hráči Gunners kolem něho pak skáčí a posmívají se mu, že nepromněnil. Arsenal tuto sezónu končí neporažen.

Neproměněná penalta a následná posměšky zde


Verdikt: Bod pro Wengera


listopad 2004
United ukončují na Old Trafford Arsenalu sérii bez porážky. Vše to končí hozenou pizzou do šatny domácího klubu a Wenger nazývá van Nistelrooye podvodníkem. „Jejich chování bylo to nejhorší, co jsem v tomhle sportě viděl. Chovali se jako nehlídaní skoti,“ kritizoval svého soupeře Sir Alex.


Verdikt: Bod pro Fergusona


leden 2005
Slovní válka z předchozího setkání pokračuje. Ferguson označuje Wengera za „ostudu“. „Nečekám, že se Wenger omluví, není to ten typ člověka,“ prohlásil o francouzském manažerovi.


Verdikt: Bez vítěze


září 2008
Na večeři Asociace ligových manažerů se oba dva baví a vtipkují. „Nyní si lépe rozumíme a máme i vzájemnou úctu,“ prohlásil Wenger.


Verdikt: Bez vítěze


květen 2009
Manchester United poráží v semifinále Champions League Arsenal a potvrzuje tak období, ve kterém má převahu nad svým soupeřem. Mnozí již věří, že oba dva manažeři již mezi sebou nemají vyhlášený váleční stav.


Verdikt: Bod pro FergusonaNejzajímavější zápasy rivalů:

Listopad 1997: Arsenal – United 3:2
Duben 1999: Arsenal – United 1:2
Únor 2001: United – Arsenal 6:1
Listopad 2001: Arsenal – United 3:1
Květen 2002: United – Arsenal 0:1
Duben 2004: Arsenal – United 0:1
Říjen 2004: United – Arsenal 2:0
Únor 2005: Arsenal – United 2:4
Květen 2005: Arsenal – United 0:0
Listopad 2007: Arsenal – United 2:2
Květen 2009: Arsenal – United 1:3

 

 


Radek Dragoun, Petr Kotrlík, premierleague.cz


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!