05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rozhovor s Riem: „Nyní jsem jiný člověk“

Rio Ferdinand je jedním z fotbalistů, který využívá sociální síť Twitter (@rioferdy5), a říká, že pomocí svého účtu pomohl lidem změnit vnímání jeho osoby mimo hřiště …


Když zrovna nejsi na fotbalovém hřišti, je tvůj účet na Twitteru nesmírně populární. Co tě vedlo k tomu ponořit se do světa sociálních sítí?

Hlavní příčinou bylo, že jsem chtěl lidem ukázat své skutečné já. Mnoho lidí mě určitým způsobem vnímá a často věří názorům medií, které většinou neříkají pravdu. Je to většinou takový obraz mé osobnosti, kterou si sami vymyslí. Už jsem měl možnost vidět spousty mých fotek v novinách, kde jsem na sobě měl honosné náušnice, přívěšek z diamantů, nebo zlaté hodinky, ale to v žádném případě už nyní nejsem já. Možná jsem to byl já před mnoha lety, když jsem byl mladý kluk a peníze byly pro mě něco úplně nového. Ale je nefér používat tyto fotografie teď. Nyní jsem jiný člověk. Jsem mnohem vyspělejší.


Myslíš si, že to lidé už pochopili?

No, Twitter je pro mě dobrý v tom, že mohu ukázat lidem, co jsem opravdu zač. Slyšel jsem lidi povídat o mně a většina z nich očekává, abych byl na červeném koberečku týden, co týden. Ale já jsem byl za celý svůj život pouze na dvou takovýchto koberecích! Navíc, lidé mohou na Twitteru získat naprosto pravdivé informace o tom, jak se mám, narozdíl od některých informací z médií, která si vše přikrášlí podle toho, jak se jim to hodí. Dostal jsem dokonce některé zprávy od fanoušků, ve kterých mi děkovali za to, že jim ukazuju, jaký je život fotbalisty doopravdy.


Ale stále existuje plno mylných názorů na fotbalisty, že ano?

Rozhodně. Někteří lidé si myslí, že být fotbalistou je jen o krásných autech, velikých party a soukromých tryskáčích. Přísahám, že si určití lidé dokonce myslí, že si do obchodu pro půllitr mléka zaletím tryskáčem!  Když jsem jednou jel vlakem, lidé se mě ptali, co tam proboha dělám. Oni si snad myslí, že jsem si ten vlak koupil, nebo tak něco. Je to dost divný. Já jezdím vlakem, protože se potřebuju dostat z bodu A do bodu B a tímto způsobem je to nejrychlejší a nejpohodlnější. Úplné maličkosti, jako třeba to, že tweetuju zrovna, když sedím ve vlaku, pomáhá lidem uvědomit si, že i fotbalisté jsou ve skutečnosti lidé.


Takže bys řekl, že Twitter alespoň trochu uzavírá velikou propast mezi fotbalisty a fanoušky?

Přesně tak. Mnoho fanoušků si stěžuje, že jsou v nynější době od hráčů hodně odpojeni, a pravděpodobně to tak opravdu je. Chápu, proč tohle říkají. Ale ne všichni jsou takoví. Miluji, když mohu reagovat na názory fanoušků a dostat se s nimi do debaty. Myslím si, že jsou to opravdu pozitivní zkušenosti. Každý týden – skoro denně – mi lidé říkají, že jsem je inspiroval, nebo že je moje tweety rozesmály. Někteří mi zase děkují za to, že se díky mně dostanou o něco blíže ke svému oblíbenému klubu – v tomto případě Manchesteru United.


Nyní jsi už na svém Twitteru nashromáždil přes milion fanoušků. Myslím, že to byl Spiderman, který kdysi prohlásil: „S velkou silou přichází i velká zodpovědnost …“

Jo, to pro Twitter bezpochyby platí. Jsem si dobře vědom publika, které jsem získal, a vím, že musím být dost zodpovědný na to, abych zůstal v rámci určitých hranic svého vyjadřování. A ty hranice opravdu existují. Hraju v jednom z největších klubů na světě, takže musím být někdy opatrný. Už jsem měl několik málo příležitostí, abych psal hlouběji o struktuře klubu, a vím, že některé věci jsou pro mě prostě tabu. Ale to je naprosto v pořádku – moc dobře vím, že klub a tým jsou vždy na prvním místě.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!