22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Giggs: „Derby s Liverpoolem je vždy mimořádná událost“

Ryan Giggs řekl několik slov k nedělnímu derby s Liverpoolem. Zdůraňuje především jeho výjimečnost a tradici, která nemá v Anglii obdoby.


Zkušený rodák z Walesu by mohl vyprávět o vzájemných soubojích se Scousery celé hodiny a čas by mu stále nemusel stačit. Proti Liverpoolu totiž nastoupil Giggs již jedenačtyřicetkrát a pětkrát se mu podařilo rozvlnit jeho síť.


Ryan před dvěma týdny prodloužil s United smlouvu ještě o jeden rok a v červeném dresu jej tak uvidíme prohánět obránce i v příští sezóně. Hrající legenda United má totiž stále obrovskou motivaci vyhrávat a pomáhat týmu získávat cenné úspěchy.


Pro Giggse navíc může mít toto klání s Liverpoolem ještě pikantnější příchuť. Pokud totiž stálice Rudých ďáblů v neděli nastoupí, což je velmi pravděpodobné, může tím překonat další rekord a to Sira Bobbyho Charltona v počtu startů v nejvyšší anglické soutěži. Pro Giggse by byl zápas na Anfield Road již 607. ligovým duelem.


Ryan působí na Old Trafford již 20 let a ve sbírání nejrůznějších primátů se stal za tu dobu skutečným přeborníkem.


Liverpool soupeří s United v počtu ligových titulů a Giggs je přímo nadšený tím, že se s tradičním rivalem opět potkávají. Pro Waleského záložníka je sice o něco důležitější zisk tří bodů, než rekordy, i když v sázce bude v North West derby opět hodně. Přiznává však, že vzájemná střetnutí s Liverpoolem znamenají více, než zápas s jakýmkoliv jiným soupeřem, protože United a Scousers spolu bojují o vedení v počtu ligových prvenství.


Historie a vzájemná rivalita z těchto zápasů doslova vyzařuje a přispívá k vyhrocenosti celé události.


„Rivalita mezi námi a Liverpoolem je skutečně obrovská. Podle mě jde pravděpodobně o největší rivalitu v anglickém fotbale,“ začal Giggs pro Sky Sports News.


„Je to jednoduše dáno tím, že jsme dva nejúspěšnější týmy a panuje mezi námi velká nenávist, která je spojená s historií.“


„Pokaždé to je výjimečný zápas. Já jsem vždycky říkal, že je to jediný duel, ze kterého máte největší radost a tak velké uspokojení, když v něm zvítězíte. Musíte v něm hrát proti týmu, proti historii a proti fanouškům.“


„Je to velice zvláštní okamžik, když na Anfieldu uspějete.“


V nedělním střetnutí si Kenny Dalglish může podruhé v roli manažera vyzkoušet, jaké to je hrát proti United. V prvním zápase skotský kouč na Old Trafford neuspěl. Podaří se mu to před domácími fanoušky?


Obnovení rivality mezi ním a jeho skotským kolegou Sirem Alexem Fergusonem pouze dodává na výjimečnosti utkání na Anfield Road a Giggs si je velmi dobře vědom toho, jak velký vliv může mít přítomnost Dalglishe v nedělním derby.


„Je to legenda Liverpoolu, ať už jako hráč nebo jako trenér. Je zpět a tím bude celý zápas ještě více okořeněn.“Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!