26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Nani: exkluzivní rozhovor

Portugalský záložník Nani je jedním z nejvlivnějších útočících hráčů Manchesteru United v této sezoně. V tomto článku naleznete rozhovor se samotným hráčem.


V této sezoně jsi nastřílel a připravil spoustu branek. Jsi spokojený se svojí formou?
Jsem opravdu spokojený, ale doopravdy se bude počítat to, co předvedu od teď do konce sezony. Všechno, co teď budu dělat, bude mít důležitý vliv a snad se nám podaří díky tomu vyhrát ligu. Chci předvádět co nejlepší výkony. V této sezoně se až doposud cítím velmi dobře, ale nebude to znamenat nic, pokud budeme neúspěšní. Někteří lidé říkají, že jsem jeden z nejdůležitějších hráčů v týmu, že mohu přinést něco speciálního. I přesto si ale myslím, že se můžu v určitých aspektech hry ještě zlepšit. Rád bych střílel více branek a vytvořil více šancí.


Co je lepší, střílet branky nebo na ně nahrávat?
Když pomohu svým spoluhráčům skórovat, je to stejný pocit, jako kdybych branku sám vstřelil. Nejdůležitější je to, abychom se na konci sezony mohli radovat z trofejí. Pak je jedno, kdo střílel branky nebo kdo na ně přihrál.


V této sezoně si nastřílel 10 branek, z toho osm si jich dal levou nohou. To je úžasné na to, že máš silnější pravou nohu.
Když jsem byl malý chlapec, chodil jsem na místní hřiště, kde jsem sám trénoval a hrál fotbal. Občas jsem zde strávil celé odpoledne, kdy jsem střílel pravou nohou a pak zase levou. Trénoval jsem také točení míče, jak vystřelil co nejtvrději…vždy jsem se chtěl zlepšovat. A nyní, když slyším o těchto statistikách, jsem na sebe velmi pyšný, protože vím, že se moje tvrdá práce vyplatila.


Během absence Antonia Valencii hraješ na pravém křídle. Je to tvoje oblíbená pozice?
Abych řekl pravdu, tak na pravé straně to není o nic lehčí než na straně levé. Když hraji na levém křídle, všichni očekávají, že se budu snažit tlačit do středu a vystřelil pravou nohou. Jelikož to čekají, tak je občas překvapím, když se stáhnu směrem k lajně a přihraji levou nohou. Je mi jedno, na jaké straně hraji. Věřím, že dokážu přejít přes protihráče na jakékoliv straně a vystřelit nebo přihrát oběma nohama.


Takže nemáš obavy z toho, že až se uzdraví Valencia, tak se přesuneš na levou stranu?
Vůbec ne. Návrat Antonia bude pro tým fantastický, protože v této fázi sezony potřebujeme všechny klíčové hráče zdravé. Budeme tak mít další volbu směrem dopředu. V posledních měsících jsem byl v týmu jediným křídelním hráčem, takže hodně míčů skončilo vždy u mě a já jsem měl připravit šance pro ostatní. Někdy to ale není lehké. Některé zápasy mi nevycházejí tak, jak bych chtěl, a někdy mě zase protivníci zdvojují. Čím více budeme mít hráčů, kteří dokážou připravit míče pro útočníky nebo předvést nějaké dovednosti, tím to pro tým bude lepší. Antonio nám dodá další možnost na kraj zálohy.


Další křídelní hráč Park Ji-Sung se taky pomalu zotavuje. Nehrál od prosince…
Ji měl smůlu, že se zranil po svém návratu z Asijského poháru. Opravdu jej potřebujeme zpátky v týmu, protože je pro nás důležitým hráčem. Dává nám další možnost do ofenzívy a myslím si, že nám chybí. Čím více máme zdravých hráčů, tím lépe tým hraje, protože hráči, kteří nastupují v základní sestavě, vědí, že na jejich místo čekají ostatní hráči. Musíte tak podat co nejlepší výkon a to je pro tým jenom dobře.


Hodně se mluví o útoku Manchesteru United, jak důležitá je obrana?
Naši obránci jsou skvělí a to pomáhá k tomu, že ostatní hráči si více věří. Útočící hráči mohou hrát uvolněněji, když vědí, že je nepravděpodobné, že dostaneme branku. Obránci pomáhají ve více věcech než jenom v bránění.


Takže, kolik trofejí v této sezoně United vyhrají?
Doufám, že všechny! Myslím si, že v Premier League jsme v dobré pozici a co nejlépe se budeme chtít ukázat i v Lize mistrů a FA Cupu.


S United si vyhrál ligu už dvakrát. Máš stejnou touhu po dalším titulu?
Samozřejmě. Ligu chceme vyhrát každou sezonu. Vyhrávat trofeje vás neomrzí. Když jsem šel po minulé sezoně na dovolenou, první týden jsem pořád myslel na to, jak jsme prohráli ligu s Chelsea. Naštěstí pak začalo MS a mohl jsem se tak těšit na něco dalšího. Letos žádné MS není a tak vím, že by to mohlo být dlouhé léto. Nechci, aby se to stalo. Na dovolenou chci jet s velkým úsměvem, protože jsme vyhráli alespoň jednu trofej.


A jedna nakonec, všichni chtějí vědět, proč nosíš štulpny zadní stranou vpředu?
(Smích). Abych byl teda upřímný: když se to stalo poprvé, bylo to nechtěně. Dostali jsme novou sadu dresů a přesně jsem nevěděl, jak si to mám nasadit. Když jsem viděl ostatní hráče, že mají fajfku Nike vpředu, došlo mi, že to mám špatně. Ale když přišel další zápas, řekl jsem si: Možná bych to mohl nosit takhle. Od té doby to takhle nosím a je to vlastně určitá pověra.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!