22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Michael Carrick podepsal novou smlouvu

Anglický záložník Manchesteru United působí na Old Trafford již pátou sezónu. Jeho kontrakt byl platný do konce června roku 2012. Po dnešku už to ale neplatí. Michael prodloužil smlouvu o další dva roky, tedy do sezóny 2013/2014.


Devětadvacetiletý středopolař přišel do Manchesteru United z Tottenhamu Hotspur v létě 31. června roku 2006 za přibližně 14 000 000 liber. Měl se stát velkou posilou týmu Rudých ďáblů. Vyztužení středu pole kvalitním hráčem bylo v té době nutností. Dostal dres s číslem 16, který převzal po Roy Keanovi.


Debut za United si Michael odbyl 4. srpna proti Portu v přátelském zápase na turnaji v Amsterodamu. Do prvního ligového zápasu v dresu United zasáhl dne 23. srpna jako střídající hráč. Bylo to proti Charltonu Athletic (3:0 pro Red Devils). Od té doby se Carrick postupně stal víceméně stabilním hráčem základní sestavy, i když mnozí od něho možná očekávali vyrovnanější a lepší výkony, jelikož byl mnohými považován za velkou budoucnost anglické reprezentace a měl jít ve stopách Franka Lamparda či Stevena Gerrarda. V národním týmu Anglie Michael doposud nasbíral 22 startů.


Carrick se vypracoval se ve zkušeného záložníka. Jeho herní styl se původně vyvíjel jako klasický playmaker naší zálohy, a však postupně zaujal pozici hráče plnícího spíše defenzivní činnost, což mnozí nevidí úplně rádi. Pravdou však zůstává, že Michael na hřišti zodpovědně plní přesně to, co má a bez pochyb patří mezi důležité postavy kádru Red Devils.


Za Manchester United odehrál Carrick celkem 218 zápasů, ve kterých vsítil 17 gólů. Ten debutový vstřelil 13. ledna na Old Trafford do sítě Aston Villy (3:1). S týmem Rudých ďáblů vybojoval tři tituly v Premier League, jednou zdvihl nad hlavu ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů a vyhrál také Mistrovství světa klubů.


Jeho smlouva měla platnost do 30. června roku 2012. Za služby, které pro United odvádí, se mu vedení rozhodlo kontrakt prodloužit a pojistit si jeho umění o další dva roky.


Sir Alex se k tomu vyjádřil slovy:


„Jsem potěšen, že se Carrick rozhodl podepsat novou smlouvu. Od té doby, co k nám přišel v roce 2006 z Tottenhamu, se prezentuje jako vynikající hráč. Je to skutečný profesionál a je skvělé, že spojil svou budoucnost s tímto klubem.“


Michael Carrick řekl:


„Svoje působení v tomto skvělém klubu si nad míru užívám. V našem mužstvu panuje fantastický týmový duch a jsem rád, že budu v United působit i v blízké budoucnosti. Nyní jsme ve velmi dobré pozici a já jsem přesvědčen, že tento tým bude úspěšný i v mnoha následujících letech, které přijdou.“Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!