22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Antonio Valencia bude brzy připraven k návratu do hry

Ekvádorský křídelní záložník již naplno trénuje poté, co na podzim utrpěl vážnou zlomeninu kotníku. V tomto příspěvku se podíváme na to, co se tehdy vlastně stalo a jak se situace dále vyvíjela.


Skvělá zpráva. Antonio Valencia je již v pořádku a v současné chvíli nabírá fyzickou kondici, aby se brzy mohl opět zapojit do svého prvního zápasu po ošklivém zranění kotníku, které utrpěl na podzim při zápase Ligy mistrů.


Jak to vlastně bylo? Pojďme se si celou situaci připomenout.


Je 14. září roku 2010 a v Anglii v 19:45 místního času nastupuje Manchester United ke svému prvnímu zápasu Ligy mistrů v nové sezóně. Los mu jako prvního soupeře ze skupiny C přisoudil skotský celek Glasgow Rangers. Zaplněný stadion Old Trafford byl natěšený na zahajovací bitvu o Britské ostrovy mezi United a Gers v milionářské soutěži. V utkání však diváci nakonec gól neviděli, protože skončilo 0:0.


Pro Rudé ďábly však remíza neznamenala až takovou ztrátu, jakou utrpěli v podobě svého pravého záložníka. Duel totiž poznamenala velice nepříjemná situace, na kterou určitě nebude vzpomínat v dobrém jeden muž – Antonio Valencia.


Běží 62′ zápasu a na pravé straně na soupeřově půli dostává Valencia míč od Wese Browna. Proti němu stojí obránce Kirk Broadfoot. Valencia se snaží svým typickým způsobem předkopnout si míč a přesprintovat svého strážce. Ten však jeho záměr vystihne a stačí mu míč skluzem odkopnout do zámezí, a však při tomto čistém zákroku současně zasáhne (přilehne) i levý kotník Valencii tak nešťastně, že mu jej přelomí, čímž vzniká otevřená zlomenina spojená s vykloubeným kloubem (lat. luxace articulatio talocruralis). Valencia okamžitě žádá přivolání lékařské pomoci a vzápětí upadá do šoku a bezvědomí. Je mu nasazena maska s kyslíkem a hráč je následně odnášen na nosítkách.


Vím, není to příjemné čtení, ale i takové věci se zkrátka stávají. Zdrcený obránce Broadfoot v pozápasovém vyjádření vyloučil jakýkoliv úmysl zranění Valencii a s politováním mu popřál brzký návrat na trávník.


První zprávy hovoří o tom, že má Valencia tedy zlomený levý kotník a do konce sezóny by si neměl fotbal zahrát. Objevily se dokonce informace, že už by neměl hrát fotbal nikdy, ale ty se naštěstí nepotvrdily. Hned příští den podstupuje operaci, která probíhá úspěšně. Následují další prognózy a zprávy o stavu jeho zranění, postupu a způsobu léčby a návratu na hřiště, které však hovoří spíše pesimisticky. Valencia začíná rehabilitovat.


Postupem času se však věcí výrazně mění a co více k radosti všech fanoušků United,mění k lepšímu. Antoniovo zranění se začíná zázračně rychle uzdravovat, mimo jiné díky speciální technice a cvičením na běžícím pásu pod vodní hladinou, které vyvinul americký Národní úřad pro letectví a vesmír – NASA.


Na začátku zimy začala být situace natolik příznivá, že se začalo hovořit o Valenciově návratu již na konci února. Léčba probíhala velmi úspěšně i nadále a datum návratu křídelníka United se postupně začal zpřesňovat s tím, jak začal hráč pomalu lehce trénovat a zvyšovat na léčený kotník zátěž. Začátkem roku se stále mluvilo o konci února nebo začátku března. A nyní to skutečně vypadá, že Valencia by si mohl v tomto ročníku ještě pěkných pár zápasů zahrát, protože se poslední prognózy naplňují.


Nyní se už totiž Valencia v tréninkovém centru Manchesteru United Carringtonu usilovně připravuje k velkému návratu do prvního týmu Red Devils, kde nabírá fyzičku. To je v tuto chvíli už jediná indispozice, která hráčovi brání zapojit se opět do zápasového kolotoče. Všechno tedy nasvědčuje tomu, že se tak stane již brzy…


No řekněte sami, nechybí Vám tyto obrázky?


 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!