HODNOTENIE: Wigan Athletic – Manchester United

Zverenci Sira Alexa zvíťazili nad Wiganom 4:0 po dvoch góloch Chicharita, ktorý odohral veľmi kvalitný zápas.

Edwin van der Sar – 8 – V prvom polčase podal dva alebo tri kvalitné zákroky, ktoré udržali United v hre. Nebezpečné centre od hráčov Wiganu zlikvidoval bez problémov. Asistoval pri druhom góle Chicharita.

John O’Shea – 6 – Nastúpil na pravej strane obrany namiesto Rafaela. V prvom polčase nevedel odkiaľ vietor fúka, ale v druhom polčase sa zlepšil. Nič nepokazil, nič nevymyslel. John povedal priemerný výkon.

Chris Smalling, Nemanja Vidic – 7 – Obidvaja stopéri mali obrovské štastie, že majú za sebou tak kvalitného brankára ako je van der Sar. Inak si počínali veľmi dobre, žiadne fatálne chyby. Vidič si Rodallegu postrážil, kvalitne hlavičkoval, čistil priestor v pokutovom území. Smalling odohral ďalší kvalitný zápas, radosť sa naňho pozerať ako si pri Vidičovi počína.

Patrice Evra – 6,5 – V prvom polčase tiež ako ostatní hráči United mal problémy hlavne s bránením. Útočil nebezpečne. V druhom polčase si viedol lepšie. Evra podal priemerný výkon.

Darren Fletcher – 6,5 – Nastúpil na nezvyčajnej pozícií, na pravej strane zálohy. Môžem povedať, že si počínal lepšie ako Rooney. V prvom polčase sa nevedel zapojiť do hry. V druhom polčase nebzpečne útočil a kombinoval, hlavne pri poslednom góle Fabia poslal do pokutového územia nebezpečný center.

Michael Carrick – 6 – V prvom polčase to bolo strašné, veľmi strašné. Ale po prestávke to bol Carrick hodný United. Výborne kazil už počiatočné útoky Wiganu, dobre kombinoval.

Paul Scholes – 7,5 – Skvelý výkon. Výborne dirigoval zálohu, skvele kombinoval, upokojoval hru. Naozaj ukážkový výkon pre mladých hráčov.

Nani – 8 – Najnebezpečnejší hráč United. Snažil sa sám skórovať, ale nie a nie to tam padnúť. Skvelým pasom našiel Chicharita pri prvom góle. Bol striedaný Fabiom, pretože v utorok čaká United Chelsea.

Javier „Chicharito“ Hernández – 8 – MOTM – Strojca prvých dvoch gólov. Bojoval, drel a svoje ovocie to prinieslo.Určite si zaslúži svoje miesto v základnej zostave oproti Rooneymu.

Wayne Rooney – 6 – Asistencia, gól a príležitosti na skórovanie, ale ešte stále tomu chýba svoje čaro, také „Rooneyovské“. Mohol byť rád, že nedostal červenú kartu za zákrok lakťom na McCarthyho.

Subs:

Fabio Da Silva – 6,5 – Prišiel som, skóroval som, odišiel som. Toto sú možno slová, ktoré si povedal Fabio po strelenom góle, jeho prvom strelenom góle v Premier League.

Darron Gibson – 5,5 – Jediným svetlým momentom bol pass na Berbatova a následnom góle. Inak nadpomery.

Dimitar Berbatov –  6 – Prišiel na ihrisko namiesto Chicharita a hneď prispel asistenciou. Mohol zasepčiť a dať gól sám, ale neurobil to.

HODNOTENIE JE SUBJEKTÍVNY NÁZOR AUTORA !