24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Heinze obdivuje zkušenosti United

Gabriel Heinze vyjádřil několik slov chvály a obdivu na adresu Sira Alexe Fergusona a zavzpomínal také na skvělé roky, které prožil v Manchesteru United. Řekl také, že jeho tým uděla vše, aby United porazil.


Dvaatřicetiletý argentinský obránce Gabriel Heinze hájící barvy Olympique Marsellie, nastoupí dnes večer se svými spoluhráči proti svému bývalému zaměstnavateli Manchesteru United v osmifinále Ligy mistrů. Hráč se několika slovy zmínil o tom, jak velkým manažerem je Sir Alex Ferguson nebo o tom, co od tohoto zápasu očekává.


Heinze chválí hlavně pozici bosse United Sira Alexe Fergusona, který mu pomohl k pokroku v jeho fotbalové kariéře.


Argentinec přišel na Old Trafford od rivala Marseille, a sice z francouzského celku z hlavního města Francie PSG v létě roku 2004 za přibližně 7 000 000£. Zde se okamžitě začal prosazovat a stávat se důležitým členem týmu. Jeho prvním startem bylo utkání proti Boltonu na Reebok Stadium 11. září (2-2). A však poté jeho kariéru začala brzdit zranění. Ve druhé sezóně 2005/2006 si vážně poranil koleno a dlouho nebyl schopen k návratu do hry. Důsledkem toho bylo, že se Sir Alex Ferguson rozhodl koupit na levý kraj obrany, který byl Heinzeho zraněním oslabený, talentovaného Patrice Evru. Zpět do hry začal Heinze častěji zasahovat opět v sezóně 2006/2007, kdy s Manchesterem United vyhrál Premier League. Jenže to už na levém kraji defenzivy zářil Evra, což byla v tu dobu již solidní konkurence. I tento fakt nakonec dopomohl tomu, že se Heinze rozhodl změnit působiště a přestoupit do Realu Madrid. Zájem o něho měl i Liverpool, ale on se rozhodl dát přednost „Bílému baletu“, V říjnu roku 2007 napodobil Davida Beckhama a Ruuda van Nistelrooye a za zhruba 8 000 000 £ přestoupil do Realu Madrid.


Sám hráč uvádí:


„Strávil jsem v Manchesteru tři úžasné roky, hodně jsem se zde naučil a mám na tento skvělý klub spoustu krásných vzpomínek. Pořád tam působí trenér, kterého jsem osobně zažil i já, takže vím, že mají v týmu stále zajištěného vítězného ducha. Sir Alex Ferguson dával vítěznou mentalitu i mě a dělal pro mě všechno tak, abych se cítil jako doma.“


„Pomohl mi také ve vývoji mé kariéry i mé samotné osoby. Můj poslední měsíc v týmu byl obtížný a je mi líto, že to tak dopadlo. Nicméně nyní hraji za Marseille a ta mi také poskytuje to, co potřebuji. Cítím velikou podporu od místních fanoušků, kteří mě hodně podporují od první chvíle, kdy jsem přišel to tohoto klubu,“ pokračuje argentinský reprezentant.


Olympique Marseille vyhrál všech šest posledních ligových zápasů a nyní figuruje na třetím místě francouzské Ligue 1 za vedoucím Lille a druhými Rennes. Heinze je i proto přesvědčen o pozitivním výsledku proti United, které budou navíc postrádat některé své opory jako Ria Ferdinanda, Ryana Giggse či v duelu FA Cupu zraněného Andersona.


„Marseille má na to, aby si favorizovanými United dokázala poradit. Jsme stejní lidé jako oni. Je pravda, že mají ve svém kádru mnoho kvalitních hráčů, ale my budeme velmi namotivovaní je porazit. Budeme se snažit dát do utkání všechno a udělat vše pro to, abychom zvítězili. Doufám, že to bude náš večer. Každý zná význam tohohle zápasu, protože si každý z nás uvědomuje kvalitu našeho soupeře. To nás však velmi motivuje. Navíc můžeme počítat a spolehnout se na rady našeho trenéra,“ zakončil Gabriel Heinze.Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!