Review: Manchester United – Crawley Town

V 5. kole FA Cupu se utkali dva týmy s úplně jiným postavením. Zatímco Manchester United vede nejvyšší anglickou ligovou soutěž, Crawley Town se momentálně nachází až v 5. lize. Přesto to však pro United vůbec nebyl jednoduchý zápas.

Několik dní před začátkem utkání proběhlo v anglických médiích několik zpráv, jak moc se hráči Crawley na toto utkání těší a chtějí ho zároveň za každou cenu vyhrát. Každému muselo být jasné, že jejich motivace bude obrovská. Na druhé straně však Sir Alex ihned řekl, že tento zápas bere tak, jako každý jiný a nebude chtít nic podcenit. Přesto se však rozhodl dát celkem pochopitelně šanci širšímu kádru, který se měl ukázat.

Zápas se začínal na Old Trafford, 19.2. v 18:15 SELČ.

Průběh prvního poločasu:

Hned v první minutě se hosté pokusili z levé strany ohrozit Anderse Lindegaarda, ale naštěstí byl centr zblokován. Ve 3. minutě o sobě dali vědět také domácí. Po rozehraném rohovém kopu nakrátko, postupoval Anderson směrem k brance, poté však vymyslel nečekanou patičku na Obertana, který poslal nebezpečný přízemní centr. U branky však nebyl zrovna nikdo, kdo by ho dokázal usměrnit do sítě. 11. minuta přinesla nebezpečnou střelu Bena Smithe, která šla těsně nad branku United. Ve 28. minutě poslal Darron Gibson geniální přihrávku na Javiera Hernandeze, který se však v šestnáctce nestihl zorientovat a byl o míč obrán. Z následného rohu už však gól padl – Gibson ho rozehrál na krátko, narazil si s Obertanem a poslal z levé strany do pokutového území kvalitní centr, který hlavou usměrnil do sítě Wes Brown – 1:0 pro United.

Další gól mohl padnout hned v minutě 34. – Gibson vyslal další perfektní míč pro Fabia, který však opět zahodil vyloženou šanci. 38. minuta přinesla tvrdou přízemní střelu Gibsona, kterou však gólman hostů kryl. Ještě v té samé minutě zkoušel své štěstí střelou Gibson, ale jeho pokus byl zblokován. Hosté se ještě několika centry pokoušeli do poločasu něco s výsledkem udělat, ale to se jim nepodařilo. Do šaten se tedy oba týmy rozešly za stavu 1:0 pro Manchester United.

Průběh druhého poločasu:

Ještě před začátkem byl vystřídán nejspíše zraněný Anderson, kterého nahradil Wayne Rooney. Do druhé půle vběhli o hodně aktivněji hosté. Stále se pokoušeli svými centry ze stran najít hlavu některého z útočníků, ale to se jim vůbec nedařilo. Obrana United velmi kvalitně odolávala. Naopak, ve 48. minutě se do rychlého protiútoku dostal Rooney, který předložil přesnou kolmici nalevo Obertanovi, který ihned poslal přízemní centr doprostřed. Zde musel situaci likvidovat obránce Crawley, jinak by Chicharito neměl těžkou práci. Utkání však stále pokračovalo ve stejném duchu a United i naproti tomu, že byli jasní favorité, nedokázali nic proti dobře hrajícímu Crawley vymyslet. V 61. minutě zkoušel Rooney vystřelit, ale branku netrefil. Další střídání United přišlo v 69. minutě – Fabia nahradil Fletcher. V 72. minutě zahrozil David Hunt, který se po centru dostal v šestnáctce ke střele – mířil však mimo branku. Pomalu začal narůstat tlak hostů, přišly další nepřesné pokusy například ze 74. a 78. minuty, obrana United však stále odolávala. 83. minuta přinesla nepřesnou střelu Crawley z přímého kopu. Pořádné drama se začalo dít až na konci utkání. V 90. minutě se v obrovském závaru před brankou domácích nejlépe zorientoval Richard Brodie, který hlavičkoval míč do břevna! V nastaveném čase mohli United naopak hru uklidnit, ale Wayne Rooney svoji střelu trefil těsně vedle tyče. Nic více už se v zápase nestalo, a tak United postupují po hubeném vítězství 1:0 do dalšího kola FA Cupu.

Základní sestava Manchesteru United: Lindegaard – Rafael (54. Smalling), O’Shea, Brown, Fabio (69. Fletcher) – Bebe, Gibson, Carrick, Anderson (46. Rooney), Obertan – Hernandez

Lavička: Rooney, Smalling, Fletcher, Kuszcak, King, Pogba, Tunnicliffe

Základní sestava Crawley Town: Kuipers – Hunt, McFadzean, Mills, Howell – Bulman, Torres – Gibson (69. Cook), Smith (81. Rusk), McAllister (63. Brodie) – Tubbs

Lavička: Brodie, Cook, Napper, Rents, Rusk, Shearer, Wilson

Góly: Manchester United – 28. Brown

Žluté karty: 83. Brown, 89. Rooney – 54. Torres

Hlavní rozhodčí: Lee Probert

Návštěva: 74778 diváků

Závěr:

Manchester United měl rozhodně předvést lepší fotbal. Nechat se zatlačit týmem z 5. ligy je pro ostudu. Popravdě řečeno, měli jsme obrovské štěstí, že Wes Brown usměrnil Gibsonův centr do sítě a zároveň, že Brodie v 90. minutě nehlavičkoval trochu níž. Mohla z toho být úplná tragédie a zbytečný zápas navíc. Z tohoto zápasu mám velmi smíšené pocity. Hráči, kteří by se zde měli ukázat a snažit se, působili na hřišti jako ustrašená banda školáčků. Hlavně bych uvedl naše včerejší „křídla“ – Bébé a Obertan. První jmenovaný byl však ještě o něco lepší, než ten druhý. Obertan podle mě rozhodně nemá na to, aby hrál v základě Manchesteru United. Abych jen nekritizoval, da Silvas hráli velmi slušně a celá naše obrana podala kvalitní výkon. Díky tomu jsme nakonec vyhráli a se štěstím jdeme dál.