05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Eric ‚The King‘ Cantona a jeho poslední výroky

Eric Cantonta, bývalá legenda Manchesteru United často přezdívaná ,The King‘, v tomto týdnu přidal do světa několik svých dalších výroků týkajících se hlavně peněz ve fotbale.


Eric působil v Manchesteru United mezi roky 1992-97. Zanechal zde po sobě senzační góly, vzpomínky a samozřejmě přispěl k mnoha úspěchům. Mezi fanoušky United je toto jméno stále opěvováno a někteří dokonce říkají, že lepšího útočníka tento klub nikdy neměl. V tomto článku se však zaměříme na jeho poslední výroky.Nejprve se svými slovy opřel do Michela Platiniho, který nedávno oznámil, že nejlevnější vstupenky na zápasy evropských pohárů budou stát 80 liber. Podle Cantony by se měly ceny lístků přizpůsobit obyčejným lidem.


„Myslím, že je obrovská škoda, že si lidé z nižších společenských tříd již nemohou dovolit jít na stadion,“ řekl Cantona pro ESPN. „Přesně tito lidé jsou však skuteční fanoušci fotbalu. Tato hra proudí v jejich krvi. Fotbal prostě obecně není pro bohaté. Jistě, bohatí lidé také milují fotbal, ale není to pro ně tak veliká část jejich života, jako třeba pro dělnickou třídu. Myslím si, že by kluby měly udělat čtvrtinu nebo polovinu stadionu, ve které lístky nebudou drahé a lidé se tak nebudou muset dlouho rozhodovat, jestli si mohou dovolit na zápas přijít. Jsou to právě jejich děti, které vyrostou ve skvělé profesionální fotbalisty, a ne děti z bohatých rodin.“Ve druhém vyjádření byl Eric Cantona dotázán o rozhodnutí Wayna Rooneyho, který v Manchesteru United zůstal a momentálně vydělává obrovské peníze. Cantona ihned prohlásil, že nemá žádný problém s hráči, kteří za své služby pro tým dostávají také kvalitně zaplaceno, ale na druhou stranu podle svých slov nerespektuje hráče, jejichž hlavní motivace jsou více peníze, než góly vstřelené v posledních minutách utkání.


„Nemám žádný problém s hráči, kteří za své služby berou dobré peníze, protože bez hráčů nemáte kvalitní hru,“ řekl Cantona. „Ale peníze nemohou být vaší motivací. Pokud je váš plat bláznivě vysoký, můžete rovnou jít hrát za jiný tým. Ne vždy však za vše mohou jen sami hráči. Je tu dost lidí, kteří se s hráči snaží manipulovat. Myslím si, že hlavní otázka, kterou bychom měli položit mladým fotbalistům, je: ‚Proč chceš hrát profesionální fotbal? Chceš být veliký hráč, nebo se chceš stát bohatým a slavným? Jaký je tvůj sen?‘. Pokud se dotyčný chce stát profesionálním hráčem proto, aby vydělal peníze, řekl bych mu, že nechci, aby hrál za můj tým. Ale pokud by se chtěl stát největším fotbalistou na světě a vstřelit vítězný gól zápasu v poslední minutě, potom bych se mu snažil v jeho snu co nejvíce pomoci.“


„Když mi byly 4 roky, bylo mým snem hrát s těmi nejlepšími. Když jsem trochu dospěl, začali mi za mou hru platit, ale já bych klidně hrál i zadarmo. Nestal jsem se fotbalistou, abych byl bohatý. Tedy bohatý ano, ale jen fotbalově – trofeje a úžasné vzpomínky.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!