28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ryan Giggs: „Berbatov bude ještě lepší“

Ryan Giggs vidí svého týmového spoluhráče Dimitara Berbatova jako jednoho z klíčových mužů Manchesteru United a je přesvědčen, že do konce sezóny se svými góly bude podílet na zisku dalších důležitých bodů a úspěchů týmu.
Dimitar Berbatov je v současné chvíli nejlepším střelcem Premier League. V zápase s Blackburnem se mu podařilo vsítit celkem pět gólů a včetně tohoto zápasu, zaznamenal v tomto ročníku již tři hattricky.  Ty dva další byli proti Liverpoolu a proti Birminghamu.


Třicetiletému bulharskému útočníkovi jsou však často vyčítány nevyrovnané výkony a góly, které z jeho kopačky v určitých potřebných chvílích často nepřicházejí a Berbatov je díky tomu po takových zápasech kritizován určitými lidmi, kteří říkají, že nepředvedl na hřišti to nejlepší a není tak tím pravým strikerem, který by měl rozhodovat vyrovnané zápasy. Tato tvrzení byla k vidění zejména v předchozích dvou sezónách.


Veškeré pochybnosti o schopnostech kanonýra United však rázně vyvrací legenda Red Devils Ryan Giggs, který vyjadřuje Berbatovovi svou důvěru a zároveň říká, že Bulhar může v klubu dosáhnout ještě výše.


„Myslím si, že Dimitar hraje stejně dobře, jako tomu bylo od té doby, když k nám před dvěma a půl roky přišel. Hlavním rozdílem je pouze to, že nyní dává více gólů,“ uvedl Giggs pro Manchester Evening News.


„V součtu je tento fakt pouze tím, který chtějí vidět fanoušci. Je to útočník a od nich se čekají góly. A on je začal dávat.“


„Góly se mu v posledním půlroce daří střílet často. On třeba ani nemusí hrát tak dobře po celých 90 minut zápasu, ale když dá gól, je to věc, kterou si většina lidí zapamatuje.“


„To je všechno, o co mají někteří lidé u útočníků zájem. Ani tak nezáleží na tom, jak dobře hraje, ale jestli dá gól. Myslím si, že v této sezóně hraje stejně dobře, jako tomu bylo v těch dvou předchozích, ale v té současné mu to tam prostě začalo neuvěřitelně padat. To je jediný rozdíl mezi letošním a dvěma posledními ročníky.“


„Navíc když dáváte góly, je jasné, že Vám to dává důvěru a vy potom vidíte, že můžete v rámci toho, hrát ještě lépe.“


„To je i Dimitarův případ. Když dáte gól z pozice středního útočníka, chováte se jinak. Máte sebejistotu a je to na Vás vidět při oslavě gólu, když se jdete hrdě podělit o svou radost s fanoušky,“ poznamenal Giggs na adresu bulharského strikera.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!