Boss si vychutnal vítězství v derby

Sir Alex Ferguson věří, že akrobatická trefa Wayna Rooneyho ve včerejším derby patří k těm nejkrásnějším gólům, které na Old Trafford padly, a je srovnatelná s některými trefami legendy United, Denise Lawa.

Rooney vstřelil po trefách Naniho a Davida Silvy na druhé straně rozhodující branku v 77. minutě senzačního derby utkání.

Při rozhovoru po zápase, si Sir Alex těžko vzpomínal na lepší góly, které na Old Trafford padly a nakonec přirovnal tuto trefu k mnoha akrobatickým zakončením Denise Lawa. ‘‘Wayne dal před několika lety také gól z voleje, bylo to proti Newcastlu. Samozřejmě jsme od něj viděli i plno dalších senzačních tref, ale ta proti City byla naprosto famózní a těžko se hledá hezčí gól.‘‘

‘‘Musím říct, že mi tento gól připomněl Lawa, který však šel do těchto zakončení s ještě větší dravostí, takže si tím srovnáním nejsem úplně jistý. Jisté je ale to, že tento gól byl vynikající. Nikdy předtím jsem neměl možnost vidět něco podobného. Bylo to naprosto úžasné, neuvěřitelné.‘‘

Sobotní derby bylo v ostrém kontrastu s předchozím, které skončilo bezbrankovou remízou. Hra se přelévala z jedné poloviny hřiště na druhou a oba týmy si šly po krku. Nicméně, Boss byl přesvědčen, že United si zasloužili vyhrát více, než jejich soupeř.

‘‘Myslím, že City začali zápas velmi dobře a Toure se Silvou se několikrát dostali za záda Patrice Evry a působili nám potíže. Mám však pocit, že od 15. minuty jsme předváděli fantastický fotbal.‘‘

‘‘Dařilo se nám dobře roztahovat hru do šířky, Ryan Giggs měl dost klidu, aby si míč zpracoval i v obtížných situacích a Nani ohrožoval obranu soupeře po celou dobu – obcházel hráče, často střílel na branku a přidal i několik skvělých centrů. Myslím, že naše vedení v první půli bylo zasloužené.‘‘

‘‘Ve druhém poločase změnili City svoji hru tím, že poslali na hřiště střídajícího Wright-Philipse, který se snažil vypomáhat pravé straně, ale to nám nenadělalo téměř žádné potíže. Měli však jeden moment štěstí, když se Džekova střela odrazila od Silvy do naší branky, který jim dodal impuls.‘‘

‘‘Rozhodli jsme se s tím hned něco dělat a poslali na hřiště Berbatova. Ten díky své perfektní kontrole míče udělal hlavní rozdíl, který nám přinesl některé opravdu dobré šance a nakonec i náš druhý gól. Za stavu 1:0 jsme měli 2 větší šance na zvýšení stavu, ale nakonec musel rozhodnout vítězný gól od Rooneyho.‘‘

Vítězství v derby znamenalo pro United navýšení náskoku v tabulce nad Manchesterem City na 8 bodů se zápasem k dobru. Pro Manchester City je to veliká rána v boji o titul. Sir Alex je však stále přesvědčen, že nemůžeme hráče Roberta Manciniho z boje vyloučit.

‘‘Jsou stále v boji o titul. V tabulce se stále drží v první čtyřce, mají silný tým a dokážou vyhrát více zápasů, než si možná všichni myslíte. Oni navíc chtějí na nejvyšších příčkách zůstat a na nás je, abychom bojovali dál.‘‘