25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Neville: „Rafael může převzít můj post“

Gary Neville vyjadřuje podporu mladému Rafaelovi, kterého sám vidí jako svého nástupce na pravém kraji obrany Red Devils.


Neville oznámil minulý týden konec své hráčské kariéry po téměř dvou desetiletích strávených na pozici pravého beka Manchesteru United. Začátkem 90. let se Gary dostal na výsluní anglické Premier League, kde zůstal velmi dlouhou dobu a na svém postu je považován za nejlepšího hráče své generace v nejvyšší anglické soutěži.


Mnoho lidí si jen těžko dokáže představit, že by tohoto muže dokázal v brzké době někdo jiný nahradit. Bývalý kapitán Rudých ďáblů se však domnívá, že United už našli hráče, který by mohl jít v jeho stopách.


„On je více než schopný, stát se skvělým pravým obráncem United na další dlouhá léta,“ začal Neville svůj rozhovor pro manutd.com.


„Jeho výkony zvláště v posledních šesti měsících byly doslova brilantní. Je neobyčejně vyzrálý navzdory svému věku. Pamatuji si, že když jsem byl mladý, jako obránce jsem potřeboval více času, abych nasbíral potřebné zkušenosti a patřičně vyzrál.“


„Rafael měl už od svého příchodu skvělé schopnosti. Je velmi rychlý s míčem u nohy a umí s ním i dobře pracovat, je agresivní, jeho obranné úkoly na své pozici plní dobře, je důrazný, odvážný a také dokáže výrazně přispět svými výpady v ofenzivě.  On se skutečně zdokonalil během zápasů v posledních šesti měsících a získal cenné zkušenosti. V neposlední řadě má také skvělý přístup.“


Takový je pokrok Rafaela v této sezóně. Neville také cítí, že Red Devils mají v tuto chvíli opět stabilní obrannou čtyřku.


„V posledních čtyřech letech jsme neměli na postu pravého obránce hráče, který by odehrál většinu zápasu v sezóně. Nastupoval jsem já, ale v určitých zápasech jsme často se točili s Wesem nebo Sheasym a do hry zasahoval také Rafael. Ale v posledních čtyřech nebo pěti měsících máme na tomto postu stabilní zastoupení v podobě vyrovnaných výkonů Rafaela. Nyní tedy můžeme říct, že po několika letech máme v obranné čtveřici opět hráče, kteří tvoří vyrovnanou stabilní čtyřku. Jsou to tedy Rafael, Rio, Vida a Patrice. Tohle je pro tým důležité,“ zakončil Neville.


Dvacetiletý brazilský obránce Rafael da Silva je skutečný talent a předpovídá se mu velká budoucnost. Doufejme tedy, že spojí svou kariéru s Manchesterem United na co možná nejdelší dobu, jak nepřímo apeluje i Gary Neville a dovede své schopnosti v nejlepším klubu na světe k dokonalosti.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!