30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Giggs: „Role kapitána posunula Vidu vpřed“

Poté, co Gary Neville minulý týden ukončil svou kariéru, utrpěla šatna United ztrátu nejen skvělého fotbalisty, ale také vůdčích schopností, kterými Gary doslova oplýval. Ryan Giggs však věří, že Vidič se podobné role může bez problémů ujmout.


Nemanja Vidič, který na začátku sezóny převzal kapitánskou pásku právě po Gary Nevillovi, se zatím ukázal být skvělým kapitánem, jenž jde příkladem svým spoluhráčům, které táhne jako vůdce za vítězstvím.


Vidič je zcela po právu popisován jako nebojácný obrovitý bojovník, hráč, který jde svou hrou příkladem druhým, ničeho se nebojí, pro United chodí svými výkony až na hranici svých vlastních možností a odevzdává týmu maximum. I když se Vida tímto bojovným a důrazným stylem hry v dresu Red Devils prezentuje prakticky od svého příchodu ze Spartaku Moskva v roce 2006, všechny tyto vlastnosti nyní ještě zesilují a zvýrazňují se v roli kapitána týmu.


„Převzetí role kapitána pomůže někdy takovému hráči naplno ukázat jeho vůdčí schopnosti a přinést to nejlepší co v něm je. Myslím si, že to je přesně Vidičův případ,“ uvádí Giggs, který je sám hlavní postavou v šatně, a který hrál po bodu těch nejslavnějších kapitánů United.


„Některým hráčům prostě pomůže jít ještě o stupínek výš, když je jim svěřena větší míra zodpovědnosti. Viděl jsem, že tomu tak skutečně může být třeba u Roye Keana nebo Erica Cantony,“ dodává Giggs.


„Vidič je jedním z nejlepších obránců, které kdy tento klub ve svém kádru měl a on chodí příkladem týden, co týden.“


„V této sezóně je pro nás v této roli neskutečný. Je pravým vyzrálým obráncem a miluje prostě všechno, co se od takového hráče na hřišti čeká. Ať už to jsou souboje o míč, skluzy, hlavičkové souboje a tak dále. Připomíná mi tím Steva Bruce, který byl v těchto věcech stejný a týden co týden bojoval na hřišti a svými výkony chodil až na hranici svých možností a sil,“ zakončila sedmatřicetiletá legenda United.


Vidičovi není role kapitána ničím neznámým. Vůdcem týmu byl už v Crvené Zvezdě Bělehrad a kapitánskou pásku nosí už nějaký pátek také v reprezentačním dresu Srbska, které vedl s touto funkcí i na posledním MS 2010 v JAR. Dělat kapitána Manchesteru United je však velmi speciální a tak doufejme, že Nemanja bude tím pravým vzorem pro všechny v našem milovaném klubu ještě po dlouhá léta.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!