18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Park Ji-Sung dnes potvrdil konec reprezentační kariéry

Záložník Manchesteru United Park Ji-Sung na dnešní tiskové konferenci v Soulu potvrdil, že končí s reprezentační kariérou a nyní se chce ještě tři až čtyři roky věnovat klubovému fotbalu v United.


29letý záložník Manchesteru United Park Ji-Sung odehrál za jihokorejskou reprezentaci celkem 100 zápasů a během své 11leté kariéry v reprezentačním dresu se zúčastnil celkem tří světových šampionátů. Na dnešní tiskové konferenci v Soulu hráč potvrdil svůj úmysl ukončit reprezentační kariéru. Park tak skončil po Asijském poháru v Kataru, kde jako kapitán dovedl tým Jižní Koreje k třetímu místu. Turnaj vyhrálo Japonsko, které ve finále zdolalo v prodloužení Austrálii 1:0.


„Oznamuji ukončení své reprezentační kariéry, abych uvolnil místo pro mladší hráče, kteří mě mohou eventuálně nahradit. Na Asijském poháru jste mohli vidět, že je zde plno mladých jihokorejských hráčů, kteří mají obrovský potenciál, vášeň a talent. Stejně tak já jsem dostal na MS v roce 2002 obrovskou příležitost, která mi pomohla ve vývoji. Myslím si, že je nezbytné dát prostor mladším hráčům. Můj odchod umožní mladým hráčům ukázat jejich talent a schopnosti. Asijský pohár jim pomůže připravit se na následující MS,“ řekl Park Ji-Sung.


Parkovo rozhodnutí ukončit reprezentační fotbalovou kariéru určitě s nadšením vítají fanoušci Manchesteru United. Kvůli vleklým problémům s kolenem hráč v roce 2007 zmeškal devět měsíců fotbalu, což bylo částečně způsobeno i dlouhými lety hráče z Manchesteru do Asie. Kvůli zdravotní prevenci Park Ji-Sung nehrál v utkání o třetí místo proti Uzbekistánu.


„Myslím si, že bez zdravotních problémů bych klidně mohl pokračovat v reprezentační kariéře. Ale přijímám situaci takovou, jaké je, a nelituji toho.“


Hráče nyní čeká zpáteční cesta do Manchesteru a je možné, že jej opět uvidíme v sestavě Rudých ďáblů už ve víkendovém utkání proti Wolves. Pravděpodobnější je ale start Parka v manchesterském derby, které je na programu 12. února.Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!