Anders: ‘‘Splnil se mi sen‘‘

Brankář Anders Lindegaard si užil každou vteřinu svého debutu za Manchester United a říká, že je hladový po dalších příležitostech.

Dán, který poprvé nastoupil v soutěžním zápase za Red Devils právě v dnešním vítězném zápase v poměru 2:1 proti Southamptonu, byl nadšený ze splnění svého dětského snu.

‘‘Dnešek byl jeden z nejpříjemnějších dnů mého života,‘‘ řekl pro MUTV. ‘‘Když sníte ve čtyřech letech o tom, že budete někdy hrát za klub, kterému fandíte, a splní se vám to, je to úžasné. Hodně jsem si to užil. Byl to skvělý debut.‘‘

Nikdo nemůže přičítat Lindergaardovi žádnou vinu za gól Southamptonu – nechytatelná střela do horního rohu branky – a fanoušci United, kteří přicestovali na stadion St Mary’s, ho také po celých 90 minut podporovali.

‘‘Nastala chvíle, kdy mě mohli fanoušci poprvé vidět v bráně, jak chytám,‘‘ konstatoval Lindegaard. ‘‘Věřil jsem že to bude velký zážitek a také to tak bylo. Oni měli nejspíš trochu strach jak mi to pujde, ať už na Old Trafford nebo dnes. Ale já bych jim chtěl poděkovat za projevenou podporu.‘‘

‘‘Zápas byl hodně podobný tomu v Blackpoolu. V první půli jsme nehráli dobře a nedokázali si vytvořit žádné šance. Southampton šel do kabin s vedením 1:0, ale nám se podařilo zápas nakonec otočit. Je skvělé vyhrát.‘‘

Nyní, po prvním ‘ochutnání‘ anglického fotbalu, chce Lindegaard další šance. Stále trvá na tom, že nepřišel do klubu proto, aby seděl na lavičce. Má totiž v úmyslu bojovat o dres číslo 1.

‘‘Téměř každý chce hrát v tomto klubu a já nejsem výjimkou. Sním o tom, že budu hrát pravidelně. Nejsem tu jen proto, abych seděl na lavičce a dloubal se v nose. Jsem tu, abych hrál.‘‘