Hodnocení: Southampton – Manchester United

Manchester United dokázal na St. Mary otočit nepříznivý vývoj 4.kola FA Cupu a postoupit po vítězství 1:2, nicméně výkon jako takový nebyl nikterak slavný. Zde si můžete přečíst hodnocení jednotlivých hráčů.

Anders Lindegaard- 8

Podařená premiéra dánského reprezentanta. Sir Alex Ferguson jej hodil do vody (čti FA Cupu), ve které se neúspěch dlouho nepromíjí a on obstál. Předvedl mnoho jistých zákroků, ve kterých si počínal bezchybně. Jeho vysoké sebevědomí značilo i bago ve velkém vápně, které si se stopery zahrál v prvním poločase, nebo odkop směřovaný na Fábia stojícího u postranní čáry. V tom druhém případě mu to sice nevyšlo, vidět ale že si věří je mnohem cennější zjištění. Branka nechytatelná.

John O´Shea- 7

Spolehlivost sama. Navlékl si kapitánskou pásku a i výkon byl kapitánské pásky hoden. Nechyboval, hrál v klidu a s přehledem. Útok podporoval se stylem sobě vlastním. Tedy pomalu, rozvážně, přesto však efektivně a nebezpečně. Svoji univerzálnost předvedl v druhé půli, kdy se přesunul nalevo.

Chris Smalling a Jonny Evans- 6

Oba stopeři střídali světlé momenty s těmi slabšími. V 15. minutě Jonny absolvoval, ale neúčastnil se hlavičkového souboje s útočníkem Saints, po kterém United mohli prohrávat. Oslavy domácích však zastavil praporek pomezního. Smalling zase po skvěle vybojovaném míči jej opět jenom odevzdal hráčům v bílém po nepřesné rozehrávce. A ne jednou. Za celkový dojem a umělecké provedení si ale zaslouží šestku, Jonny se totiž několikrát dostal k zakončení a Chris vládl vzdušnému prostoru před Lindegaardem.

Fábio- 7

Dvojče podalo nadstandartní výkon, jako kdyby hrál v dresu Fábia Rafael. Skvěle se staral o podporu útoku, kdy využíval své rychlosti, a vytvořil tak i gólovku pro Owena, jenž ale selhal. Proč v poločase střídal, je mi záhadou. Zřejmě jej vyřadilo ze hry zranění.

Darron Gibson- 3

V napadání neohrabaný, v bránění neefektivní a v útočení koncový hráč. Každá akce u něj končila. V systému, kdy hraje krajního záložníka je o 50% horší než pokud hraje ve středu a i tam to není žádná hitparáda.

Paul Scholes- 7

Jak jest psáno  u Andyho- tito dva nemohou hrát spolu. Navzdory tomu byl ale celý zápas Paul o stupeň lepší než Andy a brazilcovým odchodem konečně převzal vůdčí roli ve středu zálohy. Výsledek? Obrat skóre, a to za pouhých několik okamžiků. U Paula jsme navíc dnes mohli vidět úkaz nevídaný. A sice nepřesný padesátimetrový pas. Takový omyl se opakuje jednou za sezonu, dnes to tedy byl velmi speciální večer.

Anderson- 5

Ve dvojici se Scholesym mu to nesvědčí a to se potvrdilo i dnes. Překáželi si, Andy navíc kazil i jednoduché přihrávky, kdy nebyl schopen přihrát na vzdálenost větší, než 5 metrů. Jednou se dostal do zakončení, to je ale trochu málo, aby mohl pomýšlet na vyšší hodnocení. Oproti výkonům z minulých utkání podprůměrný.

Gabriel Obertan- 4

Když jej vidím, vždy si vzpomenu na legendární větu: „Utíkej Forreste!“ Nic jiného od něj totiž čekat nemůžeme. Předkopnout si balon a přesprintovat obránce může být třeba účinné a efektivní, to by si ho ale v 90% případů nesměl kopnout do autu. Výkon, z kterého bolely oči a ani gólová přihrávka to nespraví. Po Gibsonovi druhý nejhorší hráč.

Michael Owen- 7

Oproti Chicharitovi byl celý zápas aktivní a chodil si pro míče do hloubi pole. Několikrát takovouto přihrávku sice zkazil, to mu ale na kvalitě výkonu nemůže ubrat. Několikrát nebezpečně vystřelil, jak se ale ukázalo později, pouze seřizoval mířidla. Vyrovnávající branka byla logickým důsledkem jeho aktivní hry.

Chicharito- 6

Během většiny zápasu neviditelný, prakticky se nepotkal s míčem (zejména v první půli) a všimnout jsme si jej mohli jenom když zaměstnal pomezního rozhodčího. V druhé půli v tomto „skvělém“ výkonu pokračoval, ale po příchodu Giggse s Nanim hrál znamenitě. Za 70 minut utkání by zasloužil 4, za zlepšený výkon s kvalitnější zálohou v zádech a hlavně vítězným gólem o dva stupně lepší.

Wesley Brown- 6

Nahradil (pravděpodobně zraněného) Fábia a přesunul se na pravý kraj obrany, kde zahrál na 100%. Chyběla mi lepší a hlavně větší podpora útoku, ale směrem dozadu není co vytknout.

Ryan Giggs- 9

Před třemi lety platilo: United bez Ronalda, loni United bez Rooneyho, letos platí, že bez Giggsyho na hřišti je United poloviční. Klobouček.

Nani- 6

Jeho úkol zněl jasně- oživit hru a zásobovat útočníky centry a přihrávkami. To se mu dokonale povedlo a pomohl tak týmu nemalou měrou otočit vývoj. Za ten nechutný diving v 85. minutě ale stupeň dolů, takže to má za šest.

Man of the Match: Navzdory vysokému hodnocení Lindegaarda a trochu zaujaté devítce Giggse to byl dnes Michael Owen. Nejaktivnější hráč, dostával se do příležitostí a důležitou brankou nastartoval obrat  utkání.