01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Park Ji-Sung ukončil reprezentační kariéru

Trenér Jižní Koreje Cho Kwang-rae potvrdil, že záložník Manchesteru United Park Ji-Sung si už další zápas v národním mužstvu nezahraje. Počet jeho reprezentačních startů se zastavil přesně na stovce.


Park Ji-Sung odjel koncem roku 2010 do Kataru, kde se uskutečnilo Mistrovství Asie, aby na něm jako kapitán jihokorejského mužstva odehrál své poslední zápasy v reprezentačním týmu.  Už  předem bylo totiž podle jeho slov jasné, že po tomto turnaji chce svou bohatou reprezentační kariéru  ukončit.


Jižní Korea se na tomto Mistrovství probojovala až do semifinále. V něm vedl Park jako kapitán mužstvo naposledy a bylo to proti Japonsku. Po prodloužení zápasu bylo skóre nerozhodné 2:2 a postupující tým tak musely určit pokutové kopy. Ty však Jihokorejci nezvládly a Japonsku tak podlehli. Jižní Korea si tedy zahrála o třetí místo s Uzbekistánem, ve kterém zvítězila 3:2 a získala bronzové medaile.


Po tomto zápase o třetí místo trenér Jižní Koreje Cho uvedl, že středopolař United stejně jako bývalý obránce Tottenhamu Lee Young- Pyo ukončili svou reprezentační kariéru.


„Mohu potvrdit, že dva hráči našeho týmu ukončili své působení v národním týmu. Jsou jimi Park Ji-Sung a Lee Young-Pyo.“


„Oba toho pro národní tým udělali opravdu hodně a odvedli skutečně velké množství práce. Nejlepší by bylo, kdyby ve svých kariérách ještě pokračovali, protože jejich přítomnost v týmu byla znatelná a budou nám chybět, ale jejich rozhodnutí musíme plně respektovat. Oba odváděli národnímu týmu na hřišti vynikající služby a je na místě jim za vše poděkovat.


Park si v semifinále proti Japonsku zahrál naposledy a shodou okolností to byl jeho jubilejní 100. zápas za Jižní Koreu. Vyřazení svého týmu ovšem ani on nezabránil. Ji-Sung debutoval za národní celek v devatenácti letech roku 2000 proti Laosu a jeho prvním velkým turnajem byly ve stejném roce Olympijské hry v Sydney. Počet startů stačil posledním zápasem zaokrouhlit na stovku a patří mu tak celkově 8. příčka v počtu startů v národním korejském mužstvu (rekordmanem je právě také končící Lee Young- Pyo se 127 starty,  pozn red.).


Trenér Cho dále prozradil, že Park Ji-Sung si chtěl zahrát i poslední turnajové utkání o třetí místo s Uzbekistánem, ale po dvou posledních duelech, které byly po nerozhodných výsledcích v základní hrací době oba prodlužovány, a on je odehrál celé, se trenér rozhodl, že jej do hry nenasadí, aby neriskoval jeho případné zranění, které by mohli mít vliv na jeho kariéru v United.


„Park byl zoufalý a chtěl hrát zápas s Uzbekistánem. Žádal mě, abych mu to umožnil, ale on odehrál celé dvě předchozí utkání i s prodlouženími a byla na něm znát únava. I týmový lékař řekl, že mu nedoporučuje hrát, aby nedošlo k jeho případnému zranění.“


„Rozhodl jsem se ho proto ušetřit, aby byl v pořádku pro kariéru ve svém klubu, který jej bude potřebovat,“ zakončil kouč Jižní Koreje.


Park Ji-Sung uvedl:


„Nyní se chystám vrátit se zpět do Jižní Koreje. Tam budu mít tiskovou konferenci a na té budu hovořit o tom, co budu dělat v nejbližších dnech.“


„Moje budoucnost? Nyní se budu snažit dělat to nejlepší pro Manchester United,  snažit se s ním sbírat úspěchy a pomáhat mu vyhrávat co nejvíce trofejí.“


Park Ji-Sung odehrál za reprezentaci Jižní Koreje celkem 100 zápasů, ve kterých nastřílel 13 gólů. Na posledním turnaji Mistrovství Asie se sice netrefil, ale jako kapitán mužstva patřil k nejlepším hráčům týmu.


Nyní se už může plně věnovat pouze kariéře na klubové úrovni v Manchesteru United. Kdy se k týmu Rudých ďáblů opět připojí, zatím není úplně jasné, protože potřebuje nutný odpočinek. Nebude však trvat dlouho a měli bychom jej opět vidět v dresu Red Devils.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!